Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 36 évesen öregnek érzem...

36 évesen öregnek érzem magam, az vagyok?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék ellene? Nem dob fel semmi, nem érdekel semmi, a lakás rendetlen, legszivesebben csak aludnék. Ez azért gáz, mert van egy 6 éves kislányom és most kellene neki, hogy anya energikus legyen. De az is zavar, hogy nincs körülöttünk társaság, beszélgetés, nevetés. Mivel egyedül nevelem. Attól félek, hogy elfelejtek viccelni, vagy beszélgetni. Ráadásul a munkahelyemen is egyedül dolgozom, nincs kivel beszélnem, hülyéskednem. Megoldás lenne, hogy váltsak munkahelyet, csak ezt nem lehet, mert ebből tudom eltartani a kislányomat. KEzdjek bele sportba? Vagy hobbiba? mikor a gyerek mellett és miből? Úgy érzem ráadásul, hogy öreg vagyok és mivel nincs családi kapcsolat senkivel, az sem segit, hogy feldobjon egy jó családi beszélgetés, közös nevetés. És a kislányomnak is csak én vagyok és ő sem tudja mi az a család: Összejönni, nevetni, beszélgetni. Punnyadtak leszünk, és ő is punnyadt, humortalan lesz. Mert én nem tudom neki megtanitani. Ráadásul tök egyedül marad, ha én nem leszek. Semmi sem dobja majd fel hétvégéken, amikor mások meg nagy családi fiestákat tartanak. Szóval biztosan depis vagyok, de nem sok minden fog tudni feldobni, semmi kilátás semmi jóra... És mostmár öreg vagyok ahhoz, hogy változtassak. Mit tegyek?
2014. szept. 11. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Ha öregnek érzed magad, akkor az is vagy.

Szerintem ideje abbahagyni az önsajnálatot, és elmenni pszichológushoz.

2014. szept. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

" De az is zavar, hogy nincs körülöttünk társaság, beszélgetés, nevetés. Mivel egyedül nevelem. Attól félek, hogy elfelejtek viccelni, vagy beszélgetni. Ráadásul a munkahelyemen is egyedül dolgozom, nincs kivel beszélnem, hülyéskednem. Megoldás lenne, hogy váltsak munkahelyet, csak ezt nem lehet, mert ebből tudom eltartani a kislányomat. KEzdjek bele sportba? Vagy hobbiba? mikor a gyerek mellett és miből?"


Nem lenne rossz, ha a gyerekkel elmennétek valahová, ahol hasonló helyzetü szülökkel is együtt lehettek: úszótanfolyam a gyereknek, vagy más szakkörszerüség, ahol találkozol szülökkel is.


Nem értelek, mi tart vissza, hogy ne csak otthon ülj - igen sok elfoglaltság van, ami nem kerül pénzbe.


A gyerek nem jár ovodába/iskolába? Ott nem találkozol másokkal?


Nálunk sosem volt körülöttünk család, ennek ellenére a gyerekek nem lettek besavanyodott emberek, mert nem otthon ültünk és nem önsajnálattal töltöttük a napunkat.


Te is keress - akár interneten - olyan egyedülálló szülöket, akikkel jól megvagy, menjetek kirándulni, stb., de a sport is jó ötlet - sok ehyöen van szülö-gyerek foglalkozás.

De mehetsz a gyerek nélkül is, so helyen van este különféle sportkurzus, ahol emberek közt lehetsz. A gyerekre meg tud egy szomszéd lány is vigyázni, sokan vállalnak aránylag olcsón gyerekfelügyeletet - és ha a gyerek alszik, és csak azért kell ott lennie, hogyha felébred a gyerek, ne legyen teljesen egyedül, akkor nem is kérhetnek sokat.


Csak akarni kell, meg lehet oldani, és meg is kellene, márcsak a gyereked érdekében is.

2014. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%

Ha van rá lehetőség, szerezz be valami kisállatot (cica, kutya, nyúl, stb.) . Nem megoldás minden felsorolt problémára, de nagyon feltudja dobni a napot ha egy kis szőrgombóc van körülötted.

A családhiánya nem gond, de barátokkal össze kellene járnotok..

2014. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Márciuska ***** válasza:
90%
Lehet, hogy több vitamint, zöldséget, gyümölcsöt kellene enned, hogy valamivel elűzd ezt a levertséget. Egyébként ha csak idén nyáron tört rád ez a punnyadtság, nem lepődnék meg. Az időjárás nagyon erős hatással tud lenni a szervezetre, rengetegen vannak az ismerőseim között, akik ebben a sötét, nyirkos, nyálkás időben hasonló dolgokról panaszkodnak, levertség, kedvetlenség, életuntság, fejfájás, fáradtság, alvásvágy. Esetleg megpróbálhatnál többet mozogni. És hétvégére közös programokat szervezni a kislányoddal, neki is jót tenne. Szerintem a kulcsszó a közös hobbi. Nem kell feltétlenül társaságba járni ahhoz, hogy jól érezzétek magatokat, bár tényleg jobb lenne ilyen állapotban emberek között lenni, mert mások jó hangulata kirángathat a letörtségből. Keress rá interneten ingyenes programokra! (fesztivalkalauz.hu, utazzitthon.hu, iranymagyarorszag.hu, programturizmus.hu) Egy-egy szombati kiruccanás, még ha csak havonta egyszer is, jót tesz! De pl. szóba jöhet közös filmnézés egy kis nasizással, kakaózással a kislányoddal. Vagy aerobicozzatok együtt, jól el lehet vele bohóckodni a kicsivel. Vagy menjetek el futni egyet, közösen, vagy pl. uszodába! Vagy egy rövid túrára, ha az idő engedi. Vagy egy kis városnézésre: mindenhol vannak az országban olyan szép kis városok, ahol érdemes sétálni egy kicsit, nézelődni, csodálni egy szökőkutat... És egyáltalán nem vagy öreg hozzá! Az ember folyamatosan változik, és amíg életben van minden percben megvan a lehetősége, hogy változtasson, hogy újat próbáljon ki! Csak valahogy össze kellene szedned magad, hogy akard is azt a változást, és tegyél érte!
2014. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy beteg!

Két dologra van szükséged:

- Barátokra/barátnőkre

- Férjre/Élettársra/Szeretőre (igény szerint)

2014. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az vagy amit sugárzol. 36 évesen ezt mutatod a világ felé akkor ez is vagy.
2014. szept. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Zumbázzatok a kislánnyal(ez még jó móka is)Menjetek sétálni,bárhová csak el otthonról,nem a négy fal közt ülni!Ez szerezz be egy pasit;)
2014. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj, csak nem nevezed nevén a problémádat.

Magányosnak érzed magad, nem pedig öregnek.


Néha egy kicsit le kell "passzolni" a lánykádat mamáéknak, és felnőttekkel elmenni szórakozni, vagy csak beszélgetni egy nagyot. Mind neked, mind a kislányodnak kell a változatosság.

Emellett közös programokat is szervezhetsz vele, ahol társaságba lehetsz. Járathatod edzésre, ahol te a szülőkkel tudsz beszélgetni.


Sok lehetőség létezik. Amúgy az lenne a fura, ha több évet eltöltesz egy kisgyerek társaságába egyedül, és nem érzed kiszakítva magad. Normális a reakciód, viszont fontos hogy változtass rajta.


Szerezz egy pasit, járj felnőttek közé, és hipp-hopp minden jobb lesz.

Nem az öregségtől akarsz mindig feküdni, hanem a kezdődő depressziótól. Ha hagyod elhatalmasodni magadon a problémát, az neked is, és a kislányodnak is nagyon rossz lesz.

2014. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 *Victorique* ***** válasza:
100%

Figyelj, ezt nem viccből mondom, tényleg fordulj szakemberhez, mert ez így nagyon nem jó, ha már a lakás is kupis. (És ha most azt gondolnád, hogy ez egy szégyellni való dolog, akkor nem az!, Nem csak a testünk, a lelkünk is lehet beteg, depresszió is egy lelki betegség. És pont hogy nagyon bátornak és okosnak kell lenni ezt bevallani, és segítséget kérni.)

Lényegében te már megtetted az első lépést, mivel felismerted, hogy probléma van, és megoldást szeretnél találni rá. Én azt látom, hogy fontos a kislányod, érezni lehet az írásodból, hogy mennyire fontos neked, és milyen nagy szeretettel vagy iránta. Ezért, ha most nehéz is, a kislány érdekét tartsd szem előtt, érte tedd meg a következő lépést!

Változtatni, tenni pedig sohasem késő!


Sok sikert és jobbulást kívánok!

2014. szept. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm mindenkinek! És azt is, hogy nem ugattatok le! Igyekszem, nagyon igyekszem összeszedni magam!!
2014. szept. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!