Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kap az ember az egyetemen,...

Mit kap az ember az egyetemen, ha a diplomáját még közvetetten se használja a későbbi élete során?

Figyelt kérdés
2014. dec. 7. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez így értelmetlen
2014. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás minimálbér, és sok helyen tényleg csak azt nézik, hogy legyen valami diplomád. Nem helyes amúgy ez, egyik ismerősömék főnöke is azokat preferálja, akik mögött van valami papír, pedig mondjuk a "csak" OKJ-t végzett kolléganő mindent tud az adott munkahelyen, mert már ott van 20 éve.

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy a tudás sose vész kárba, még akkor is, ha csak hobbi szinten használod.

2014. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
8 év szabadságvesztés.
2014. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A diplomát csak emberismereti okokból kérik szinte mindenhol.


Azt képzeli a legtöbb munkáltató, hogy ez bármire is garancia.


ja meg ugye van valami kedvezmény ha friss diplomást alkalmaz?!?


Egy munkaügyis jobban tudná..

2014. dec. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

"a tudás sose vész kárba"


Mond ezt csóri Schumachernek...

2014. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most ezt kvázi lelki oldalról kérdezem.


Mert szerintem a logikai készség középsuliban is növekszik de lehet növelni pl sudoku-val, az egyetemen tanultak az alapműveltséghez már nem járulnak hozzá, a szemléletmódot valószínűleg nem fejleszti, hogy mondjuk megtanulja, hogy X dolog hogyan működik.


Mégis azt mondják, hogy a tudás érték blabla akkor is, ha nem használjuk. Szerintem ez egy üres "vigasz".

2014. dec. 7. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lelki oldalról sok prezentációt kell csinálnod, szóval ha csendes, introvertált típus is vagy, aki sose szólalna fel egy nagyobb társaságban is kénytelen vagy kibújni a csigaházból, illetve még az is beleszokik a vizsgáztatásba, aki mindig is rettegett tőle. Nekem például nagyon sokat kellett dolgoznom első évben, azóta sokkal jobban beosztom az időm, és nem stresszelek annyit, ha nagy felelősség van a vállamon. Még max annyi, hogy beleszoktatnak a bürokráciába.
2014. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nem kell olyan szakra menni ,amire nincs kereslet.

kevés van, amivel tényleg lehet dolgozni.

van pár jól hangzó szak, de ha néhány olyanra van szükség évente, akkor nagy valószínűsége hogy nem kpasz munkát, amikor évente 80ugyanilyen frissdiplomás felszabadul.

jól kell választani és nem lesz felesleges a tudás

2014. dec. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én stresszes lettem, pont a sok eladástól, mert hiába volt már 10 is, nem tudom megszokni, mindig ideges vagyok miatta. Azért lesz nekem nehéz a munka is, bármit is találok, mert kapcsolatot teremteni az emberekkel nehéz nekem. 3 hónapig tartott, amíg be mertem menni a konzulensemmel beszélgetni a szakdolgozatról, pedig kedves ember. Nem tudom, hogy fogok megfelelni a védésen... Ha egyáltalán eljutok odáig.

Az a durva, hogy a jegyeim viszont jók, szóval, nem az miatt nem csinálnám meg, mert kibukok...

2014. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

én például büfészakot végeztem. legalábbis sokan annak tartják. értelmes tudást nem nagyon adtak át, ez tény.

annyi előnye volt, h talpraesettebb lettem, mert sok mindent el kellett intézni, és megtanultam, h Magyarországon folyamatosan mindenkit piszkálni kell, különben még azt is "elfelejtik", hogy zh-t kéne íratni.


én ennyit kaptam + elmondhatom ,h van diplomám, ami mégis előny általában.


ha szigorúan nézzük, nem sok egyetemi szaknak van értelme, különösen az előadásoknak igaz ez. legtöbbször tanítani és magyarázni nem tudó oktatók felolvassák a jegyzeteiket.

persze vannak értelmesebb szakok is, ahol (főleg gyakorlaton) tudást is adnak át, de pl. a bölcsész szakok nagy része teljesen felesleges, amiket tanítanak, azt otthon vagy könyvtárban egyedül is gond nélkül el lehet sajátítani.

2014. dec. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!