Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet szeretni bármelyik...

Hogy lehet szeretni bármelyik embert is?

Figyelt kérdés
Én még egy olyannal sem találkoztam(nem is ismerek) aki ne adott volna rá okot hogy ne szeressem. És itt most nem feltétlenül a szerelemről van szó. Állandóan csak az átverés, kibeszélés, mutogatás, megszégyenítés, kihasználás hazudozás stb megy.
2014. dec. 14. 09:13
 1/3 piriiiii ***** válasza:

Először önmagadal kell tisztában lenned, önmagadat kell szeretedned (természetesen nem a túlzott önszeretetről, az egoizmusról beszélek), aztán lehet őszintén szeretni másokat is. Hogy hogyan? Zseniális kérdés. Hogy sokan nem képesek igazán erre? Itt a második zseniális kérdésed!

Milyen okokra gondolsz? Elvégre emberek vagyunk, tökéletlenek. Ha ennek tudatában vagy, könnyebb megszeretni másokat. Nem szabad mindent eltűrni, de el kell fogadni azt, amit el tudsz. Ne legyél túl büszke, gőgös. Én az vagyok sajnos, és sokszor megbántok embereket ezzel, de végeredményben elképesztő türelmem és elfogadási képességeim vannak.

2014. dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szeretet lényege az elfogadás. Nem azért szeretünk valakit mert tökéletes, éppen az a lényeg, hogy tökéletlensége ellenére is szeretjük. És ebbe beletartozik az is, hogy erkölcsileg sem makulátlan a másik; mint ahogy gondolom te sem.
2014. dec. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

talán csak úgy ha

1 nem ismered eléggé

2 ismered de mérthetetlen toleranciád van és elfogadod. bár az a szeretet sem olyan mint amit általában értenek az emberek a szó alatt.

2014. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!