Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sivárnak érzem az életem....

Sivárnak érzem az életem. Volt ezzel így valaki és bejött a váltás?

Figyelt kérdés

35 vagyok, férfi. 14 éve az életem annyi, hogy felkelek, napi 10 órát irodában vagyok, 1 órát ingázok. Este fáradt vagyok, kicsit családommal vagyok, netezek és lefekszem, majd másnap ugyanez. A 14 év alatt csak az irodák és ingázás mennyisége változott, alapvetően minden ugyanaz. Napközben semmi élmény nem ér, a képernyőt bámulva egész nap programozóként még emberekkel se találkozom, be vagyok zárva az irodába, semmi kapcsolatom a természettel. Reggel még sötét van, este már sötét van. Persze van kis hétvége meg 25 nap szabadság, akkor el lehet menni kirándulni, élményeket szerezni, de akkor is összességében sivárnak gondolom ezt, mikor az ébren töltött időm 70%-át önkéntes rabként töltöm. Ja, és informatikán kívül nem értek semmihez, hiába is van kis tőkém, nem tudom, mire vállalkozzak, hogy magam ura legyek. Persze elég, hogy annyit keressek vele, hogy megéljek belőle, csak legyen sokszínűbb és szabadabb az életem.


Van itt valaki, aki hasonló érzéseket fogalmazott meg így élete derekán, és sikeresen változtatott is?


2014. dec. 16. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is menj el kocogni minden hajnalban, vagy este. Legalább 1 hónapig próbáld ki. Megnő tőle az energiaszinted.


Másodszor keress hobbit, ami érdekel, és néha megszínesíti az életedet.

A barlangászattól a teremfociig (környékbeli férfiak, volt osztálytársak) ,a különféle küzdősportokig, úszásig, katonai hagyományőrzésig, távirányítású modellezésig széles a skála. A fő, hogy sikerélményed legyen és ne kerülj PC közelébe. Tanulj meg önerőből egy ritka nyelvet,amely azért még haszos lehet az életben. Lengyel, svéd, finn, norvég, ivrit, arab, orosz, horvát, cseh, stb.


Harmadik meglátás,hogy bizonytalanért a biztosat ne hagyd ott-ezt tapasztalatból mondom. Amikor van rá erőd, találj ki másodállásnak egy magánprojektet, hiszen rálátsz a számítógépes területre, mire lenne igény, milyen problémára nem forgalmaznak még szerinted megfelelő programot és kikapcsolódásként alkalmasint csiszolgasd az elképzelést. Ha egyszer piacképes termék jön ki belőle, akkor is maradj még (legalább egy ideig) a munkahelyeden nehogy két szék közt a padlóra huppanjál. De azért jó, ha eleve van egy ilyen, legalább elképzelés formánál tartó ötlet a tarsolyodban. amellyel esetleg a cégen belül is tudsz érvényesülni.

2014. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz a jelenlegi felállás mellett bármi mást csinálni. A napi 11-12 óra távollét és irodai munka teljesen lezsibbaszt. A futást, sportot is napközben szoktam megoldani, de annyira kimerült vagyok lelkileg,hogy már a sport is inkább árt, mint használ. Havonta belázasodom, fertőzéseket kapok meg gondolom a gyengébb immunrendszerem miatt.


Tehát itt egy teljes váltásról lehet csak szó. Informatikában egy nagyon speciális részterületet csinálok már évek óta, azaz a tudásom másik cégnél nem érvényesíthető, meg ugye egyáltalán, gépet nem akarok látni, csak amennyire egyébként, normál élet mellett szükség van az információszerzésre, kommunikációra, szórakozásra.

2014. dec. 16. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálsz meg online munkát fogni magadnak? Nem minden ember típus szeret otthonról dolgozni, de szabadabb lennél.

Informatikával tuti találnál valamit.

Legyen nyelvismereted is.


Aztán már bárhol lehetsz a világban, csak net szükséges a munkádhoz.


Én is ilyen munkát tervezek, nem akarok egy irodában napi 8,9 órát dolgozni évekig. Próbáltam, de másra vágyok.

Sajnos én nem értek az infóhoz, szóval mást tervezek.


Rossz belegondolni, hogy évtizedeket tud az ember leélni ilyen környezetben muszájból vagy lustaságból.


Sosem késő változtatni.

2014. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előző! Mit tervezel? Mihez értesz?

Van itt valaki, aki váltott szakmát, nulláról, középkorúan?

2014. dec. 16. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Még nincs konkrét terv, csak irányvonalak.

Sok mindent lehet online dolgozni, akár nyelvtanárként, pszichológusként, tanácsadóként, fordítóként stb.


Az informatikával viszont többet tudsz keresni. Szerintem kutass neten, ott sok ötletet találni.

Idegen nyelvbe mindenféleképp megéri befektetni.


Azért azt hozzá tenném, hogy egy tizessel fiatalabb vagyok, de azért remélem valamennyire tudtam segíteni.

2014. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, idegen nyelvvel itt önmagában nulláról indulok. Egy új szakma is kell.
2014. dec. 16. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Azon tűnődj el, hogy gyerekkorban, ifjúkorodban mivel szerettél volna foglalkozni.
2014. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sportnál fontos tényező a tiszta levegő. esetleg azért vagy lázas, mert konditerembe jársz, nem hajnai futásra a folyó mellé... Ne sértődj meg, csak gondolkodom, a te érdekedben.
2014. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!