Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik, hogy csalódom az...

Létezik, hogy csalódom az egész környezetemben? Van ilyen, hogy jogosan Mindenkire "haragszom"?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést,mert bár a baj nem jár egyedül,na de ennyire? Mivel ma arra jutottam,hogy kb. Mindenkire haragszom,elkezdtem gondolkodni azon,hogy külső szemmel azt mondanám annak aki így érez,hogy nézzen csak befelé,mert ilyenkor nem létezik,hogy körülötte Mindenki "hülye",csak Ő a normális.Én most kb. mégis ezt érzem....

Persze azért sarkallatosan fogalmaztam,hogy érthető legyek,azért is az idézőjelek - mert azok erős kifejezések,de röviden ez az alaphelyzet most.

Nem bírom már egyedül a bajaimat,de úgy látszik,valójában egyedül vagyok.

Ez a "bajban ismerszik meg a barát" esete? Hogy volt más is,aki ilyenkor jött rá arra,hogy tök egyedül van? Köszi!


2013. júl. 7. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy mindenkire haragszom. Van ilyen, hogy mindeni hülye körülöttünk.

Nem birod egyedűl a bajaidat, szívesen meghallgatlak!!!!

Igen, voltam. Tudtam, kik a barátaim. Volt az életemben egy időszak, amikor a barátok le sem szartak. Mert cikis voltam nekik. Jöttek olyanok, akikről nem feltételeztem, hogy emberségesek, mellettem állnak. Új barátaim lettek...

Régiek pedig hiába akarnak már velem barátkozni, nem kellenek. Mert akkor nem álltak mellettem. Nem hívtak magukkal, mert a kemótol kopasz lettem, nem bírtam a szagokat, piát, és semmit. Az ember soha nincs egyedűl....

Csak rosszul választja meg a társaságát.

2013. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon helyzetfüggő, a te esetedben is lehet, hogy igazad van, de az is lehet, hogy te tévedsz. Le kell ülnöd és a saját, valamint a többiek szemszögéből megvizsgálni a helyzetet. Tényleg akkora a probléma? Tényleg megéri haragudni? Mióta tart ez az állapot? Mi miatt alakult ki? Ha ezeket letisztázod magadban, akkor megoldódhat a helyzet é ha végül arra jutsz, hogy nem te vagy a hibás, akkor meg kell próbálnod a sarkadra állni, önállósodni és olyan emberek társaságát keresni, akikkel jól érzed magad.
2013. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Általában aki mindenkire haragszik valójában magával nincs jóban...Gondold végig, te milyen barát voltál, miért lehetsz egyedül? Talán történtek olyan dolgok amiket te másképp fogtál fel, mint ők. De egyszerűen az is lehet, hogy nincsenek igaz barátaid,mert nem vagy eléggé fontos számukra.ha te mindent megtettél a barátságotokért, hagyd őket, és keress másokat.
2013. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat,nagyon jól esnek....

Igazából azt nem tudom,hogyha Mindenki tudná,hogy mi bajom van,ki az aki segítene,mert pont azokra nem számíthatok,akiknek mesélnék a gondjaimról.Másoknak ki nem nyitnám a számat.Tehát akikre úgy érzem nem tartozik.De akik nem tudják mi bajom,azokkal is tele a hócipőm.:) Viszont azok csak a kisebb nehézségek....

Ilyen lelkiállapotban,amiben pedig mostanában vagyok nem tudok nyitni új társaság felé és őszintén szólva nem is nagyon mernék.... De majd ha ebből sikerült,akkor ezek szerint egyedül felállnom,majd akkor talán,óvatosan....

Köszönöm szépen mégegyszer!

2013. júl. 7. 13:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, én is átestem ezen. Olvasd el A rút kiskacsa meséjét, ha régen olvastad!
2013. júl. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"nem létezik,hogy körülötte Mindenki "hülye",csak Ő a normális"


Pedig törvényszerű, hogy a többség téved.

2013. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De hát itt mesélhetsz a gondjaidról.

Szívesen hallgatlak én is.

2013. júl. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Hétfőn menj el az első könyvesboltba vagy könyvtárba és olvasd el: Rhonda Byrne: A Titok, Az Erő, A Varázslat c. könyveit

Szerintem biztos sokat tudna segíteni rajtad. :)

2013. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Tíz éve így érzek. Sokat gondolkodtam, hogy a hiba bennem van. Nem elégít ki a környezetem sem szellemileg, sem sehogy. Nem bántok senkit, nem szitkozódom, egyszerűen nem találkozom olyan emberekkel, akik hasonló gondolkodásúak, mint én. Nem tesznek boldoggá más kínjai,nem pletykázok, nem érdekelnek a plázák, sem pénz. Sosem elégített ki az ami mindenki mást. Pedig egy egyszerű nő vagyok, mégis úgy érzem többről szól az életem, mint ami jelenleg. Talán a hiba bennem van, nem tudom...
2013. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, itt már akkor négyen vagyunk azonos életérzéssel.

Elmegyünk sétálni? Pesti vagyok.

2013. júl. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!