Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megtudnátok bocsájtani ha...

Ti megtudnátok bocsájtani ha egy autóbalesetben más hibájából meghalnának közeli családtagjaid?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert sokszor hallom,hogy sok vétkes sofőr nem kér bocsánatot semmilyen formában sem az elhunyt(ak) családtagjaitól.Én azt feltételezem,hogy félnek oda állni, meg úgysincs erre bocsánat.De:


a.) ha a gyilkos sofőr oda állna eléd és bocsánatot kérne amiért megölte a felelőtlenségével a húgodat,nővéred,bátyád,öcséd,anyukád,apukád,párod megbocsájtanál?


b.) ha a vétkes sofőr is meghal és a családtagjai állnának oda?


Hogy reagálnátok?Mondjuk egy normális ember állna oda aki nem gondolja,hogy a bocsánattal el van intézve minden.

Én bár lehet,hogy csak most gondolom így, de mindkét esetben meg tudnék bocsájtani,elvégre nem szándékosan tette, és lehet,hogy éreznék haragot, de ha látnám,hogy bántja az illetőt az ami történt akkor nem rá haragudnék, csak a világra amiért ez történt.


2014. dec. 23. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
talán...
2014. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

"elvégre nem szándékosan tette"

Hanem? Véletlenül ivott alkoholt vezetés előtt? Véletlenül ment 90-nel lakott területen? Ugyan már...

2014. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Én saját magamnak sem tudnék megbocsátani, ha megölném más családját. Nagyon szeretem a sajátomat, és folyton az járna a fejemben, megbocsáthatatlan, hogy ezt elvettem mástól.

Ha műszaki hiba volt, nem hibáztatnám. Elég neki a lelkiismerete. Ha ő vétett, akkor nem hiszem, hogy meg tudnék bocsátani szívből, de elfogadnám a bocsánatát. A saját lelkiismeretével neki kell együtt élnie. Számomra senki nem hozhatja vissza a családomat.

2014. dec. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez azért mondjuk lényeg, ha ittas vagy drogos volt, természetesen nem bocsátanám meg, ha pl. elaludt a volánnál, az kicsit más kategória.
2014. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Persze hogy megbocsátanék, miután eltörtem 1-2 végtagját. Végülis örökké nem lehet haragban élni.
2014. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyilkos és megölte szavakat nem találom helyénvalónak ilyen helyzetben.


Ha drogos volt vagy ittas, akkor nem tudnék megbocsájtani.


Az autó veszélyes üzem, és ha valaki volán mögé ül, akkor tudnia kell, hogy bármi történhet, az ő hibája nélkül is.

2014. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben és csak akkor tudnék biztosat mondani a kérdésre, ha megtörténne velem az eset, de remélem soha nem fog.


a,

- Ha ittasan/bedrogozva ült volán mögé valószínű nem tudnám megbocsátani

- Ha fáradtan elaludt a volán mögött azt is nagyon nehezen, de (nagyon) talán igen

- Ha rosszul lett a kocsiban, akkor szerintem megbocsátanám neki

- Ha nem tartotta be a szabályokat/kanyarban előzött, akkor nem hiszem, hogy meg tudnám bocsátani


Még számos lehetőség van, csak néhányat írtam le. Ami viszont fontos, hogy bármennyire is elfogadnám a bocsánatkérést és megbocsátanák, valószínűleg nem tudnám soha elfelejteni.


b, A családra nem haragudnék, mert ők semmiről nem tehetnek. Ők is áldozatok ebben a helyzetben.

2014. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
nem. A családtagok meg nem felelősek.
2015. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!