Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebb családtagjaid hogy...

Az idősebb családtagjaid hogy boldogulnak a számítógéppel?

Figyelt kérdés

Ha nem tudja használni a gépet akkor igénybe szokta venni egy ahhoz értő családtagon keresztül vagy egyáltalán nem érdekli?


Mert nekem például a dédnagyapám ugyan nem ért hozzá, és tátott szájjal nézi,hogy mik vannak, de az utóbbi időben rákattant arra,hogy régi,többnyire katonadalokat kerestet velem, amiket CD-re is kiírok neki mert a CD-s magnót tudja kezelni és egész nap ezeket hallgatja, sőt még táncra emlékeztető mozdulatokat is produkál miközben széles mosoly ül az arcán , hogy újra hallhatja a régi kedvenceit.

Az egyik nap egy kisalakú füzetlapot telis-tele írt azon számok címeivel amiket hallani szeretne.


Engem jó érzéssel tölt el,hogy örömet szerzek neki ezzel.:)


Nálatok hogy vannak az öregebbek a számítógéppel?Akinél tudják kezelni ott mennyi idősek voltak amikor először géphez ültek?


2013. nov. 13. 19:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
De egyébként minden elektronikus eszközre kiterjedően írhattok történeteket azzal kapcsolatosan,hogy az idősebb családtagok hogy boldogulnak azokkal.
2013. nov. 13. 19:47
 2/62 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 64 éves, ő teljesen rákattant a netezésre. Apukám 69, ő egyáltalán nem használja a gépet, csak azt tudja, hol kell kikapcsolni, ha senki nem ül előtte.
2013. nov. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
71%
Egyedül a szüleim. (de ők fiatalok). a mamáim (papáim nem élnek) nem használják.
2013. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
70%

Nos, Anyukám közel 70, de elég profi. Levezel, FB-ét használ, Skype, Youtube, Google, kezd elég önálló lenni, bármit megkeres és megtalál.

Persze többet nem lehet elvárni, de ez is elég jó eredmény ahhoz képest :)


Mondjuk kapott tőlem elég drasztikus kiképzést :)



45/N műszaki informatikus

2013. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
86%
dédnagyapád nagyon frankó ember lehet :-)
2013. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
13%

Még az előző vagyok. Anyukám már akkor gép előtt ült, amikor a kérdező még meg sem született, ugyanis a számítógép nem a század találmánya, közelről sem :D

Csak akkor volt DOS, anyukám azt ismerte, mert WIN3, WIN95, 98.... De ez a mai gyereknek semmit nem mond, most már nem kell érteni a géphez, csak felhasználói szinten, úgy meg minden átlagember elboldogul vele.


Én még tanultam Assambly-t, C és egyebek alap. Felhasználói szinten a hülye gyerek is tudja használni a gépet, aki nem totál hülye.


Nem is értem a kérdést. Felhasználói szinten csak olvasni kell tudni és értelmezni.


Programozóként kicsit más a helyzet, de a kérdező biztos nem az.


Én gimi után 7 évig tanultam programozást és informatikát, tudom miről beszélek. A munkahelyemen is látom, hogy hozzá nem értők is elboldogulnak vele. Mi a kérdés?


Még mindig a 45/N műszaki informatikus és kiegészítem, programozó

2013. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 4/5-ös!

Mi az a "Levezel"?

2013. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
32%

Bocsánat a sok szóismétlésért, csak ideges leszek az ilyen kérdésektől, mert ma egy bármilyent WIndows-t futtató géphez nem kell tudás, csak olvasni kell tudni, és azt értelmezni.


Leültetném a kedves kérdezőt egy Linux mellé, úgy a 0-ról kiindulva, és megnézném, hogy mit csinál XD


45/N

2013. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
75%
Jaj, a nagymamám (68 éves) nagy szerelmese a technikának, még nyugdíjas informatikai tanfolyamra is elment :D Azóta a kedvence a facebook (amit szerintem bizonyos kor felett be kellene tiltani), mindenféle hülyeséget oszt meg (horoszkóptól a politikáig), és rendszeresen az idővonalamra ír olyan bejegyzést, amit privát üzenetben kéne inkább, szóval mindig résen kell lennem... De a költéseit is mindig excelben számolja és diagramokat is készít erről... A nagypapám viszont nem is akarja használni, ő a dvdnél elakadt :)
2013. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

Hát ő... Kedves informatikus asszony!

Érdekes, mert akkor ezek szerint a dédnagyapám totál hülye, hiszen odáig még csak-csak eljutna ,hogy megnyom egy gombot ami működésbe hozz a szerkezetet, de aztán??Szerinted ő tudja mi az a Mozzila Firefox, vagy Google Chrome?Vagy tud bármit is értelmezni?Ezek nem magyar szavak, fogalma sincs mik ezek.

Google?Fingja sincs mi az.

Ahogy írtad, felhasználói szinten értek hozzá, mint a nagy többség.

A dédnagyapám még felhasználói szinten sem!

De nekem tudod mit mondott?Majd ha engem beültetnek egy T34-esbe és elvezetem A-ból B-be akkor majd ő is beül a gép elé és megkeresi magának az összes zenéjét.

Ő ahhoz értett, én amahhoz te meg az informatika szakértő vagy.

Ennyi, nem kell túlkombinálnod semmit, köszönöm a válaszod, a továbbiakban nem érdekel,hogy mihez mennyire értesz, mert leszarjuk.(nem csak én)

2013. nov. 13. 20:30
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!