Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek az ismerete tartozik az...

Minek az ismerete tartozik az alapintelligenciához?

Figyelt kérdés
Hülye vagyok, tanulni szeretnék, nem tudom mit, kérlek írjatok témákat amiket illene tudnom.

#alap #alap intelligencia
2014. dec. 26. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Például illene tudni, hogy nincs olyan, hogy alapintelligencia, csak intelligencia és alapműveltség. Te az utóbbira vagy kíváncsi.
2014. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mármint az alapműveltséghez? Főként a humán műveltség tartozik ide, történelem, társadalomismeret, mellette még a művészetek. Kevésbé mélyrehatóan a természettudományos ismeretek is. Biológia, fizika, matematika.
2014. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tudj helyesen írni

Tudj számolni

Tudd a fontosabb történelmi eseményeket

Egy kicsi biológiát is jó, ha tudsz

Földrajz.

Ismerd a Toldit meg az ilyeneket, ha kell tudj idézni belőle. (elég, ha pl. el tudod kezdeni: "Ég a napmelegtől a kopár sík sarja...")

2014. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 fersk ***** válasza:

Az intelligenciád olyan, amilyen.

Az alapMŰVELTSÉG az, ami fejleszthető.

Olvass sokat.Nem fog kárba veszni az így szerzett tudás.

2014. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ja, csak én vagyok vele, hogy oké, megtanultam ami a suliba volt, de aminek nem veszem hasznát az életben azokat gyorsan elfelejtettem, ilyen az agyam. Azokat meg most tanulni, amit az agyam úgy gondol, hogy semmi értelme, azt időpocsékolásnak fogja fel így vagy nehezen fogja megtanulni és gyorsan elfelejteni, vagy meg se tanulja, hogy ne kelljen energiát pocsékolnia az elfelejtésbe, ja meg a tanulásba.
2014. dec. 26. 20:27
 6/16 A kérdező kommentje:
Van egy érettségim, informatikus szakmám, angol középfokú nyelvvizsgám, B kategóriás jogosítványom... Ennyi.
2014. dec. 26. 20:32
 7/16 A kérdező kommentje:
ja, meg programozási ismeret
2014. dec. 26. 20:36
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát a programozás nem igazán tartozik az alapműveltségbe. A B kategória sem. Igazából szeretnél alapműveltséget szerezni?
2014. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, igazából. Sok olyan tantárgy volt, amit általánosba, de leginkább szakközépbe nem nagyon érdekelt így megtanultam, de el is felejtettem. Például, alig tudok vagy 3 ország fővárosát, a miénket is beleszámolni. Oké, be lehet magolni és max nem égek be mások előtt ha valahogy szóba kerül, de hogy mi értelme lenne újra elővenni a régi tankönyveket és megtanulni újra a dolgokat nem tudom mi értelme lenne. Magyarország történelmét sem tudom, mert nem érdekelt akkoriban se és most sem. Tehát ez a helyzet :P
2014. dec. 26. 20:42
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de akkor nem értem. Úgy akarsz alapműveltséget szerezni, hogy nem olvasol és amit olvasol azt is elfelejted és nem is érdekel? Lássuk be itt van némi logikai ellentmondás.
2014. dec. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!