Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy valójában...

Honnan tudom, hogy valójában hogy nézek ki? Mennyire torzítjuk el magunkat? Teljesen reálisan láthatjuk magunkat egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egy műsorban láttam, hogy az önértékelési problémák sokszor képzelt dolgokon alapszanak. Pl. egy túlsúlyos nőnek be kellett állnia egy nőkkel teli növekvő sorba a megfelelő helyre, de tökre rosszul mérte fel.

Miért látjuk magunkat a fényképeken sokkal nagyobb darabnak?

Mi van akkor, ha nem látja valaki magát 100%-osan kövérnek, csak mondjuk 70%-ban, de valójában meg 200%-os?

És miért hallom a visszajátszott hangomat annyira idegesítőnek, ha az, amit belülről hallok kimondottan tetszik?


2015. jan. 12. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első kérdésekre a válasz általában az egyénben magában keresendő, azonban a hangodat azért hallod másnak, mert tényleg más. Próbáld ki, hogy az egyik kezeddel megpróbálsz egyfajta utat formálni az egyik (pl a jobb) füledhez, a másik kezeddel pedig a füledtől (vagy amögül) tölcsért tartasz az arcod és a másik kezed felé. Teljesen más hangot fogsz hallani, mint egyébként. Az az igazi hangod, illetve amit mások hallanak. Elég bután magyaráztam el, ha nem érted az instrukciókat akkor megpróbálhatom lerajzolni. A neten nem találtam képet róla.
2015. jan. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
...Próbáld ki, hogy az egyik kezeddel a szádtól* megpróbálsz egyfajta utat formálni az egyik (pl a jobb) füledhez...
2015. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!