Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most akkor ki is vagyok...

Most akkor ki is vagyok valójában? Talán Transgender? Honnan tudhatom biztosra? Összezavarodtam. Help! (FTM)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben merült fel bennem hogy mi van ha mégsem az vagyok akinek eddig hittem magam? Sosem voltam túl lányos lány bár amiért ezt a társadalom elvárja mindent megtettem hogy elfogadjanak. Lehet hogy beképzelem vagy nem is tudom de sokszor azon kapom magam eltöprengek milyen is lennék fiúként, gyakran amikor egyedül vagyok itthon csak random "fiúvá változom" Szívesen változnék fiúvá akár örökre is de MI VAN HA MEGBÁNOM? Össze zavarodtam! Sosem voltam képes elfogadni önmagam, mindig van valami ami nem tetszik. Sokszor vagyok szomorú, szerintem ennek tudható be...Nem tudom mi vagyok

Mit tehetek? KÉRLEK segítsetek?

Egy összetört ?lány? /16



2014. nov. 24. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki elgondolkozik neha hogy milyen is lehet masik nem helyeben. Amugy mit ertesz az alatt hogy fiuva valtozol meg ha idezo jelesen irtad is (( vered egesznap (az ocsedet), kockulsz es kiabalsz? vagy meg is mi?)). Az osszezavarodottsag es a szomorusag meg teenegar betegsegek. Eggyelore azt tudom modani mindenfele parameterek nelkul hogy egy 16/L vagy elvezd es hasznald ki amig lehet mert hamar elmullik.
2014. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Off -l
2014. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van hogy fiu ruhákba öltözöm és akkor kicsit felszabadultabbnak érzem magam. :)
2014. nov. 24. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem senki nem fog tudni válaszolni erre a kérdésedre, legfeljebb olyan tanácsokat fogsz kapni ami a válaszoló világképe alapján elfogadható, tehát nem segítség. :)


Lehet hogy ez a viselkedés nálad átmeneti, de lehet hogy egyszerűen ilyen vagy. Az én világképem szerintem nyugodtan legyél önmagad, mindenki eltér az átlagtól ilyen-olyan módon.


De ha nagy problémának érzed akkor ne itt kérj tanácsot, fordulj szakemberhez (pszichológus?), ő majd megmondja hogy mire számíthatsz és hogyan fogadhatod el magadat vagy hogyan fogadtathatod el másokkal hogy ilyen vagy.

2014. nov. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mit vár el a társadalom, én sosem próbáltam nőiesebb lenni, mint amilyen vagyok :D Minek? 17 éves koromban volt 2. nemi identitászavaros korszakom, akkor jöttem rá, hogy androgün vagyok, ami nem volt egyszerű, mert akkoriban nem tudtam, hogy a 2 nemen túl más is van.

Fiúruha nálam is volt, bár lányoknál ez nem nagy eltérés, fiúnak lányruhát hordani érdekesebb, azt a párom csinálta, aki szintén androgün :D


Nem fizikailag akarsz fiúvá változni, gondolom. A megbánáshoz nem tudok mit mondani, az a helyzet, hogy Te látod, érzed, tapasztalod, hogy milyen vagy... Mi innen nem tudunk okosakat mondani. De én nem erőltetném be magam egyik dobozba se, ha nem illek beléjük. Szerencsére olyan országban élünk, ahol egész jól el tud lenni egy maga feje után menő androgün vagy egyéb nem "normális" fajta, nincs semmi különösebb elvárás (olyan, amit kötelezően meg kell tenned), csak mert lánynak születtél... Max. egyesek furcsállnak, na és?

Jártam már transgender fórumon, s az alapján nekem nagyon jó. Azok, akik nagyon tudják, hogy nem a biológiai a saját nemük, rengeteget küzdenek, hogy egyensúlyba kerüljenek magukkal, van, aki öregkorára szedi össze a pénzt a műtétre és sosem lehet egy rendes kapcsolata, amire vágyik... Brrr.

Ha Te nem bánod a női testedet, csak néha fiúnak képzeled magad (vagy hogy mondjam, nem is tudom, konkrétan mi zajlik ilyenkor Benned), fiúnak öltözöl, fiús dolgokat teszel (azt még egy nőies nő is teheti, nem lehet mindenki sztereotíp)... Az szerintem OK. Bár persze bizonyos körülmények között és bizonyos szinten túl ezzel is összeütközésbe kerülhetsz a környezeteddel... Jobb, ha nem jössz össze olyannal, aki elvárja tőled, hogy szabályos nő legyél...

2014. nov. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, hogy ezt ilyenkor nem a legjobb érzés hallani, de a sok szomorúság sajnos tényleg ennek az életszakasznak a sajátossága, legalábbis részben biztos. :)


Még nagyon fiatal vagy, szerintem ne aggódd túl ezt a dolgot. Csináld azt, amitől jól érzed magad: ha fiúsabb szeretnél lenni, legyél az! Manapság már annyiféle nemi/szexuális beállítottság létezik (csak sajnos itthon még nagyon nagyon messze állunk bármiféle toleranciától ilyen téren), nem csak fiú-lány, és ennyi. Vannak olyanok is, akik egyik nemhez tartozónak sem érzik magukat, vagy akik épp mindkettőnek egyszerre; de olyan is, aki hol fiúnak, hol lánynak érzi magát. Egyikkel sem ártasz senkinek; lányként ráadásul az is szerencséd, hogy nem néznek ki annyira, ha fiúként öltözködsz, mint fordított esetben. Szóval én úgy gondolom, csak hagyd magad, hogy sodródj az eseményekkel, és egy idő után úgyis megtalálod majd önmagadat és azt a társaságot/párt, amelyik elfogad. :)

2014. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Én nem akarok semit sem irni, de itt tudsz olvasgatni a témáról.

http:\\www.transvanilla.hu


Amúgy sejtem mit érzel.

2014. nov. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
94%

nálam is hasonló a helyzet...:/

https://www.youtube.com/watch?v=WwV7ENOTeek ...emiatt a videó miatt átsírtam az éjszakát :/

2014. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!