Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire jó a drog?

Mire jó a drog?

Figyelt kérdés
Miért van,hogy 12-14 évesek,akár lány,akár fiu,drogoznak?Nem egy ilyen embert ismerek.Vagdossák magukat,lövik magukat,szívnak,drogoznak.Nekik ez mire jó?Ilyenkor mit lenne a helyes tenni?13 éves vagyok és lány.
2015. jan. 13. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

1: nem mondhatunk olyat hogy "a drog" nem sszabad 1 kalap alá venni különböző anyagokat

2: 12 évesen biztos nem lovi magát senki

3: akik vagdossak magukat figyelemre vágynak. De ez azért beteges. Aki igazából meg akar halni az nem tesz ijet

2015. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Nálad mi a drog definíciója? Tudod, van az a szám, "Mindenki függ valamitől". Cigi, alkohol, gyógyszer, édesség, tea, kávé, chips, energiaital, ezek mind drogok. Tágabb értelmezéseben drog a facebook, a hülye tévéműsorok, vagy bármi amire rá lehet szokni. Most azt várod, hogy mindenki szidja a mai fiatalokat, és dicsérjen téged, hogy milyen okos vagy, hogy te nem "drogozol"? Na EZ mire jó?

Ha vagdossák önmagukat, az figyelemhiányra, önbizalomhiányra utal, arra jó, hogy figyelmet harcoljanak ki maguknak. Akik heroint lőnek, eleinte hihetetlen extatikus élményeket élnek át, később rászoknak, és már ugyanolyan alapigénye lesz rá a testüknek-lelküknek, mint az ételre vagy az italra, létezni nem tudnak nélküle. (Mellesleg az egyik legkeményebb, legveszélyesebb drog, nemigen hiszem, hogy a tizenévesek között annyi heroinfüggő járkálna.) A szívás az más, a fű könnyűdrog, nem károsabb mint pl. az alkohol, bár okozhat ez is függőséget, de ahhoz már nagyon masszív napi fogyasztónak kell lenni. Azoknak a tiniknek akik havonta elszívnak egy-egy jointot nem lesz semmi bajuk. Mivel nem derült ki, hogy konkrétan mit értesz drogfogyasztás alatt, nem lehet megmondani mit kéne tenned. De saját véleményem alapján szerintem semmit.

2015. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nem vagyok hulye,tudom mit jelent a drog szo jelentese.nem vartam,hogy dicserjenek,amiert nem drogozok,ugyanakkor azt se,hogy lenezzenek azert,mert fiatal vagyok.tudom mit jelent
2015. jan. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!