Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány ember mire van fel...

Gorgo 20 kérdése:

Néhány ember mire van fel annyira oda az egészséges életmód iránt?

Figyelt kérdés
Az én nézetem: Minden ami jó érzést ad vagy finom vagy bármi ami nagyobb élvezetet adna az káros. Csomó ember csak az egészséges életmód miatt mondanak le olyan dolgokról amikről nem is kéne. De mi is az az egészség? Az ember a mai világba kb. átlag 70 évet él. Na most ha az ember elélne legalább 200-250 évig akkor elfogadnám hogy megéri egészségesen élni és ki is lehetne használni azt az egészséget. Ha összerakunk egy olyan embert aki élt 50 éves korig de az alatt végig narkózta és bulizta az életet . De lehet meghalni 80 évesen is sőt tovább is , de az szerintem már nem akkora buli. Közember vagyok egy átlagos városi patkány, nincs nagy cég a családban és nincsenek kapcsolatok se milliárdok. Nincs elég hatalmam bármi maradandót is alkotnom én inkább élvezem az élvezeti cikkeket. Inkább halok meg röhögve 40 körül mint csalódottan öregként, nagyon sok öreget látok akik csak panaszkodnak,mogórvák. Bármi ami tudat módosító és hizlal vagy káros azt benyomom. Nem félek a haláltól és veszíteni valóm sincsen. Senki nem siratna és én sem siratnék mást. Nem akarok sem felvágni sem menőzni, sem megbántani senkit,csak az a kérdésem lenne hogy meg éri e egy olyan dologért lemondani az élvezeti cikkekről:(cigi,pia,fű,mdma,hízlaló kaják,meki,stb) mint az egészség mert nem élünk addig hogy megérje lemondani oly sok dologról.

2014. máj. 28. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindenből eszek, csak mindenből mértékkel :D Mégis egészségb. uzinak neveznek,mert nem zabálom magam kétpofára.

Ilyen a mostani divat, divat egészségesnek lenni, meg sportolni...

2014. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más jelent örömöt. Szerintem a dohányzás, alkohol, drogok, mértéktelen evés összességében nem akkora öröm. Oké, 5 percig élvezel egy finom ételt, de utána elmúlik ez az érzés nyomtalanul. Nekem a szellemi dolgok sokkal nagyobb örömet jelentenek. Zenét is tanulok (nem ez a szakmám, csak hobbiból), nekem a legnagyobb örömöt a kiscsoportos zenélés jelenti (akár éneklés, akár hangszeres). A munkámat is szeretem, persze megdolgoztam érte, hogy olyan munkám legyen, amit szeretek: kitartóan tanultam. Gyerekeket is szeretnék, és bízom benne, hogy ez is örömet fog okozni. Persze ezt még nem tudom előre.


Ezzel azt akartam megvilágítani, hogy az ilyen alacsony szintű örömökről való lemondás lehetőséget teremt számomra, hogy magasabb szintű, hosszabb távú örömhöz jussak. Szerintem megéri. Ehhez persze az kell, hogy hajlandó legyek eleinte sok energiát befektetni, bízva abban, hogy meg fog térülni. Most sok korábbi ilyen befektetésem kezd megtérülni, de ezt persze nem lehetett előre teljesen biztosan tudni, inkább csak a családi mintát követtem, bele sem gondolva a dologba. De örülök, hogy így tettem.

2014. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
Az ami most nálad lemondást jelent az 100 vagy 200 évvel ezelőtt nem is létezett pld. kábszer,kannás bor,TV. számítógép és sorolhatnánk még. A kaja is nem mindenki számára volt hozzáférhető korlátlanul. Akinek jutott megevett egy jó darab szalonnát,kenyeret és esetleg egy fej hagymát azután kapált vagy kaszált egész nap. Az életminőség mindenkinél mást jelentett és jelent most is.Más az igénye egy 20 évesnek egy 40 évesnek és nekem aki elmúltam 70-ven. Dohányzom,alkoholt azt nem fogyasztok a kábszert meg nem ismertem meg tehát nem igénylem. Szerintem 40 évbe nem lehet belesűríteni semmi többet mint a saját 40 évedet. Te csak szomorú s kiábrándult idős emberekkel találkozol írod. Talán azért mert képtelen voltak bezsúfolni 40 évbe azt amit te szeretnél s most önmagukat sem tudják elviselni nem még másokat. Maradandót alkotni? Ez valóban 40 körül szokott mint gondolat előjönni de hidd el keveseknek adatik meg.Esetleg ha te 70 éves leszel már eszedbe sem jut hogy mit nem tudtál besűríteni a 40 évedbe.
2014. máj. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szeretem a sok bölcsességet thx ;)
2014. máj. 29. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Én megértem amit mondasz és egyáltalán nem ítélem el. Nekem is voltak intenzívebb időszakjaim, csomó bulizás, szinte napi szinten való szívás stb, de hosszútávon nem jött be, egy idő után lefárasztanak ezek a dolgok. Egyszerűen jobban bejön a mértékletesebb élet, de ez én vagyok. Az embereknek joguk kéne hogy legyen azt csinálni amit akarnak.
2014. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az ami most nálad lemondást jelent az 100 vagy 200 évvel ezelőtt nem is létezett"

Egyrészt alkohol már nagyon régóta létezik (a középkorban például úgy itták, mint a vizet), másrészt a kérdező sokkal inkább egy életmódról, világnézetről beszél. Meg aztán nehogy azt hidd, hogy száz éve még mindenki szorgos kis szent volt. Nagy vonalakban az emberek mindig is olyanok voltak mint most szerintem.

2014. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nezd meg a Harcosok Klubja c. filmet baratom :)
2014. júl. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha nincs csaladod gyereked akkor azt csinalsz amit akarsz senkit sem erdekel, nem fogsz hianyozni az eletbol.
2015. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!