Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember eredendően rasszista...

Az ember eredendően rasszista lenne?

Figyelt kérdés

és csak belénk nevelik szociálisan az elfogadást és toleranciát?


2 éves kisfiam karácsonykor imádott játszani a betlehemmel. Volt kis istálló, angyalka, a szent család, két pásztor és a három királyok figurák. Folyton csak ezzel játszott.

Észrevettem, hogy a szerecsenkirállyal sosem játszik. Megkérdeztem, hogy miért? Mondta, hogy fujj, koszos (még amúgy alig beszél). Próbáltam neki megmagyarázni, hogy nem koszos, hanem barna, neki ilyen a bőre. Csak nem volt hajlandó. Aztán nemsokára látom, hogy a másik bábukkal püföli a néger bábut. Kérdeztem, hogy miért csinálja, mondta, hogy mert csúnya.


Nem szeretnék sokmindent belemagyarázni, csak elgondolkoztam. Természetes, hogy még nem látott négert, nem tudja, hogy ez mi, számára az ember fehér, és ezért ellenérzései vannak egy ilyennel szemben, ami így különbözik a megszokottól. De nem ez a rasszizmus gyökere? Hogy más mint mi, ezért kirekesztjük? Ezt most akármelyik oldalról nézhetjük, nemcsak a fehér ember szemszögéből.

Ez az alapvető viszonyulás tehát természetes lenne?



2015. jan. 15. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az alapvető probléma nem ez, ha eredendő is ez a dolog, rossz. Lehet, hogy kiskorban még nem szimpatikus neki a szokatlan.
2015. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez nem rasszizmus, csak gyerekként jobban hangot adsz annak, ha valami tetszik meg annak is ha valami nem. A rasszizmus tudatos dolog.
2015. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen ! Az ember eredendően rasszista.
2015. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én kisgyerekként a ázsiaiakat utáltam, amiért csúnyák. Felnőtt fejjel is csúnyának tartom őket, de nem megyek oda az utcán egy kínaihoz és verem meg azért, mert ázsiai. Szóval ez nem rasszizmus, csak nem szimpatikus neki. Rasszizmus akkor lesz, amikor felnő és megver egy négert, amiért néger.
2015. jan. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ez érdekes...
2015. jan. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"csak belénk nevelik szociálisan az elfogadást és toleranciát?"


óóó, igen, mert annyira toleráns meg elfogadó mindenki banyek!!! Ekkora vadbaromságot már!


Amúgy meg ennek prózaibb lehet az oka, pl neki a kaki jut eszébe a szín miatt, vagy ilyesmi. Tapasztaltam ezt én is gyereknél.


Amúgy pont fordítva, a gyerekek nem törődnek a fajjal, míg az előítéleteket beléjük nem ültetik.

2015. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, eredendően nem rasszista az ember. Ez másért van: mint bábú, játék nem tetszett neki. " nem koszos, hanem barna, neki ilyen a bőre" -ezt egy kétéves nem érti. Amikor maszatos, akkor neki "ilyen a bőre" azt majd élőben megérzi, hogy mindegy milyen a bőr, ugyanolyan ember áll előtte.
2015. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
én azért lettem rasszista mert a cigányok már kétszer betörtek hozzánk (kamera felvette).
2015. jan. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az énkép része. Az emberek folyamatosan magukat mérik másokhoz, és az alapján lesz meg az ego-juk, meg az énképük egy része. A rasszizmus mellett, az előítéletek is mindennapjaink részesei (akaratlanul).

Azzal, hogy nem tetszenek a feketék, gyakorlatilag azt jelenti, hogy a fehér ember jobb, tehát jobb vagyok más embereknél.

Ugyanúgy egy általánosítás, sztereotípia, hogy a gazdag emberek, kevésbé foglalkoznak a gyerekeikkel, kevésbé fontosak nekik, kevésbé szeretik. És emiatt a szegény ember énképe többet fog érni számára, hiszen lehet szegény, és nem tudja megadni azt amit egy gazdag, de legalább ő szereti a gyerekét.

A fővárosiak szerint a vidékiek bunkók, tehát ők jobbak náluk, máris nagyobb az énképük. A vidékiek meg azt gondolják, hogy a fővárosiak beképzeltek, betondzsungelben élnek egy koszos városban.


Szerintem ez az emberi természet része, hogy elhitetjük magunkkal, hogy mi (a saját bőrszínünk, társadalmi rétegünk, szubkultúránk) jobbak vagyunk másoknál (pedig egyébként nem).


Szívesen várok erre a hozzászólásra véleményeket, mert ez egy ilyen saját-teória.

2015. jan. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
felnőttekre elgurul ez az elmélet, de itt egy kétévesről van szó, még az énképe ki sem alkult
2015. jan. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!