Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van eredendően rossz ember?...

Van eredendően rossz ember? Vagy a gonoszság az csak később alakul ki benne?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez kultúránk fő kérdése. És gazdag szakirodalma van.


A kialakuláselméletek:

Arno Gruen: A normalitás tébolya

Erich Fromm: A rombolás anatómiája

Jézus tanításai ("nincs gonoszság csak túl kevés szeretet, túl kevés fény, túl kevés tudás")


Az eredendően gonosz elméletével meg főleg a sci-fi, összeesküvéselméletek, stb.-ben találkoztam, ahol azt mondják, az ember eredendően jó, és a gonoszság más fajok tulajdonsága.

2012. júl. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van sajnos a cigányok ilyenek! :(
2012. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A cigány tanulja a környezetéből...most úgy általában kérdeztem komoly válaszokat!
2012. júl. 29. 07:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy valaki eredendően rossznak születik (kivéve az Ómen filmet).

Ha valaki gonosz lesz, nyilván olyan hatásokkal szembesült élete során amik ezt kiváltották. Például olyanok voltak a szülei és ráragadt a rossz viselkedés. Esetleg könnyen befolyásolható és a későbbi ismeretségek, barátok viszik rossz útra.

Vagy pedig ugyanúgy a szülőktől és a környezetéből kiindulva, ha valaki életében csupa megaláztatást, verést, erőszakot szenvedett el, akkor is hajlamos a gonoszságra.

A gonoszság amúgy szerintem egyes esetekben(!) az intelligencia hiányából is adódik, mert egy értelmes ember azért végiggondolja magában, hogy az amit éppen cselekszik, vagy cselekedett vajon a másik személy mennyire árthat, mit kell elszenvednie. Bár ahogy leírtam ez inkább az empátia hiánya.

2012. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az észnek nem sok köze van ehhez. Egy ókori idézet szerint sem.

,,Ha tud valamit valaki,

Mesteri bölcset, újszerűt,

Van, ki a jóra, van, ki gonoszra tör vele."


/Szophoklész: Antigoné/

2012. júl. 29. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ugy vagyok vele hogy Eredetileg jó az ember.

De ez nagyon relatív hogy mi jó és rossz.

Pl.: pusztitasz a teremtés érdekében.

Vagyis mondjuk az igazság nevében lesújtasz másokra ahogy a Vatikán vagyis az egyház tette hogy a rosszakat eltüntesse.

Szerintem ebből megérted hogy minden relatív .


Vagy hogy valaki lop a boltból élelmiszert.

Sokan a rosszat látják mert lopot.

A család szemében meg hős.



De szerintem a környezet kihat az embere (környezet szón azt értem ami körül veszi:természet,emberek)


De mondjuk ha alapból olyan családba születik ahol bunkón viselkednek ugyanolyan lesz... de a születésekor még persze jó oldalon ál:)

2012. aug. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!