Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek létezik eredendően...

Szerintetek létezik eredendően vesztes ember?

Figyelt kérdés

Adott egy ember. Átlagos testalkat, átlagos kinézet, nem csúnya, de távol áll a manapság ideállnak tartottól.

Az élete viszont kudarcok sorozata.

Hiábavaló tanulás, mert bármit megtanul becsülettel, de nyomás alatt egyszerűen képtelen felidézni azokat a dolgokat, amiket egyébként tud. Éppen ezért leérettségizik nagy szenvedve, de a felsőoktatásban már elbukik. Viszlát diploma!

Munkát kap, már-már úgy tűnik, hogy jó helyre is került. Siker? Sajnos nem. Bár a munkáját maradéktalanul elvégzi, gyorsan, pontosan, a hasonló munkát végző kollégák között kiemelkedően jól dolgozik ennek ellenére a legutolsó senkiházit is többre tartják, mint őt. Ez meglátszik a bánásmódban, amiben részesül és a fizetésben, jutalmakban is. Más lehetősége azonban nincs, marad hát a rossz munkahely. Viszlát értelmes megélhetés!

A családja (szülei, testvérei) idegen számára és ő is idegen a családjának. Mint ha vendég lenne a saját otthonában. Viszlát családi biztonság!

A barátai mindig keresik. Mindig, ha szükségük van valamire. Pénz kell? Vagy csak segítség? Emberünket keresik fel azonnal, mert ő jó szívvel segít mondván: "Ők a barátaim." De ha neki lenne szüksége támogatásra, akkor a barátok sajnos sehol sincsenek. Viszlát barátság.

Szerelmi élete egyszerűen nincs. Ha néha-néha találkozik is a bizonyos "Ő"-vel, egész biztosan nem tart sokáig a kapcsolat bárhogy szeretné is, bárhogy próbálkozik is. Mikor rátalál az igazira (vagy akit annak gondol) egyszerűen ő maga menekül el. Viszlát szerelem!


Szerintetek létezik ennyire vesztes típus?


2013. dec. 22. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem létezik eredendően vesztes ember, csak olyan, aki azt sugározza magáról, hogy én vesztes vagyok. Ennek következtében persze az is lesz. Ez kinőhető (én kinőttem), elsősorban egy jó adag önbizalom növesztésével.
2013. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A családja (szülei, testvérei) idegen számára és ő is idegen a családjának. Mint ha vendég lenne a saját otthonában. "

Ezek az alap- kulcsmondatok a sztorijában.



[link]

2013. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hm talán igazad lehet. De ha valaki akár 10-20+ évig is így él a családjával, akkor abból még lehet igazi család? Lehet ő még igazi családtag? Én kétlem.

A családban a bizalom mást jelent, mint a barátságban. Nem alakul ki 1-2 év alatt. Egy élet kell hozzá és annak is az első évei a fontosak, hogy gyermekként valaki érezze, hogy van családja. Felnőttként nem "tanulható" a "családi szeretet".

2013. dec. 22. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

A kudarccal az a baj, hogy egy-két alkalom után már az ember(de az állatok is) érzi, hogy nem megy, és eleve pesszimista a hozzáállása, így egy idő után már nem tud teljesíteni, elveszik az önbizalma.

Ennek az ellentéte is igaz, a sikerélménnyel.

2015. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!