Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi zavar jobban, rossz helyesí...

Mi zavar jobban, rossz helyesírás vagy az, aki megszólja?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
A rossz helyesírás.
2015. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Azt nem szeretem mikor 1-1 elírásba is beleköt valaki, de alapvetően nekem is szúrja a szemem a borzalmas helyesírás.
2015. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A rossz helyesírás. Nem az a baj, ha valaki elüti a betűket, hanem amikor tényleg borzalmasan ír.

Én például totál kiakadok amikor valaki a következőket írja, és sajnos itt elég gyakori, még felnőtt embereknél is.

- lessz

- muszály

- valyon

- köszy

Még leírni is szőrnyű!

2015. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A rossz helyesírás. A helyesírás sokat elárul egy ember igényességéről és műveltségéről. Egy művelt, igényes ember soha nem publikál úgy cikket, hozzászólást vagy kérdést, hogy előtte át ne nézte/ki nem javította volna.
2015. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A rossz helyesirás. Kapcsolja már be az ellenörzöt és ha valamit az megjelöl, probálja meg javitani (rövid/hosszu mgh nálam is rossz a billentyüzet miatt). Tiszteljen már meg bennünket ennyi odafigyeléssel!
2015. jan. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar leginkább, mikor valaki véletlen elgépel egy szót, amit a legtöbb olvasó észre se vesz, aztán rögtön letámadják, mint a sánta zebrát az oroszlánok.


Mondjuk nekem is van egy ismerősöm, aki teljesen olvashatatlanul ír (mint mondjuk "joo 8t almoggy vmi lyót xdddd <3")... Azt hiszem ilyenkor jogos ha szólok, hogy írjon kicsit érthetőbben, mert nem tudom elolvasni. :)

2015. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 HalandoVegtelen ***** válasza:
69%
Engem a kotekedok zavarnak, en is sokszor irok helytelenul sot, nyilvan itt is elkovettem mar nehany helyesirasi hibat, na es aztan, senki sem tokeletes, a vilag nem igy mukodik. Szerintem igy is ertheto az amit kozolni akarok. Engem az zavar mikor valaki, ""szercsi-z, szarcsi-z", micsi-z"", no az, az mar mindennek a teteje! Bar az ordog tudja, ha helyesen irnak talan en is kotekednek azzal aki helytelenul ir... meg ugye van aki a jo izles hatarain bevul ir helytelenul es van aki ezzen a hataron messze tul jar, no azt en is megszolom. Tobb tolerancia kerem, tobb tolerancia emberszabasu tarsaink fele....
2015. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
2015. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A rossz helyesírás.

A kedvencem, amikor valaki azzal takarózik, hogy sietett, ezért írt helytelenül. Nem értem, hogyha ugyanannyi időbe telik valamit jól leírni, mint rosszul, akkor miért kell mégis az utóbbit választani?

Én akárhogy is sietek, soha nem írok emiatt helytelenül, mert egyrészt zavarna, másrészt meg semmivel sem tart tovább helyesen írni, hiszen az automatikusan jön. Szóval el kéne már felejteni ezt a szánalmas magyarázkodást, mert aki tud helyesen írni, az gyorsan is tud, aki meg nem, az hiába magyarázkodik, mert akkor se tudna, ha nem rohanna.

Az elírás teljesen más tészta, mindenkivel előfordul, velem is. De ilyen esetben egyértelmű, hogy nem azért, mert az illető nem tud helyesen írni.

2015. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

érdekes, mindenki a helyesírást írta.

eddig az volt a tapasztalatom, ha valaki megszólta azt, az egyből szét lett kapva

'ez az internet ' ' igy is érthető' stb.

2015. jan. 18. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!