Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi zavar jobban, rossz helyesí...

Mi zavar jobban, rossz helyesírás vagy az, aki megszólja?

Figyelt kérdés
2015. jan. 17. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen érthető, de ugyanezzel az erővel helyesen is le lehetne írni a dolgokat, tehát nincs benne semmi logika.

Ebből pedig egyenesen következik, hogy aki azzal takarózik, hogy ez csupán internet, na az fix, hogy sem itt, sem máshol nem tud írni helyesen.

2015. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mindkettő. Frusztráló, amikor egy szöveg már olvashatatlanságig deformálódik, mint azt előttem is írták.

De az sem gyenge eset, amikor egy válaszoló (még csak véletlen sem válaszolva a kérdésre) rossz helyesírással köt bele a kérdező egyetlen félregépelésébe. Sosem értettem, mit éreznek ezek az emberek.

2015. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más tészta a kettő, mert az egyik az emberi tulajdonság, a másik pedig műveltségi szint. Fontos lenne a kettőt szétválasztani. A helyesírási hibák az én szememet is szúrják. De ettől még nem érzek gyűlöletet az elkövetőjük iránt, és nem szégyenítem meg őket. Kijavítani persze lehet, de normális hangnemben. Ha viszont valaki úgy szólja le, hogy az megalázó, és ezt élvezi is, az szerintem sokkal nagyobb baj, mint a rossz helyesírás. Ha valaki meg valóban népművelésre adja a fejét, akkor azt szeretettel és alázattal teszi, a gúnnyal csak az ellenkezőjét éri el, ezzel nem érzelgősködni akarok, de tényleg így működik ez a gyakorlatban!
2015. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

A rossz helyesírás zavaróbb.

Bevallom, van bennem némi nyelvtan náciság, szóval elég gyakran megesik, hogy én vagyok az, aki kijavít másokat. Ez van. Alsó tagozatban meg kellett tanulni helyesen írni. Az elütések nem zavarnak, megesik, de amikor képes valaki leírni, hogy mijen, szétvernék a fején egy Biblilyát. Haha.

2015. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"de amikor képes valaki leírni, hogy mijen, szétvernék a fején egy Biblilyát."


De miért nem inkább a tanára fején, vagy az oktatási rendszer megalkotóinak fején? Ha egy gyerek nem tanul meg alsó tagozatban helyesen írni, akkor elvileg nem is léphetne tovább. (Nem büntetésből, hanem mert még nincs helye felsőbb osztályokban.) Mégis tovább engedik a "mijen"-jével, és ez a baly. :)

2015. febr. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szóval, éljen a POZITÍV motiváció! (Mégha könyvekkel fejbe csapdosni élvezetesebb is egyeseknek.) :D
2015. febr. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hoppá, ejtettem én is egy hibát, a "mégha" külön van:


[link]


(Bocs az offért.) :)

2015. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nekem azzal van bajom, ha a mondatot is rosszul fogalmazza meg.
2015. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Helyesen írni azért lenne fontos, hogy közös nyelvet beszéljünk (írjunk :)), ezáltal minél precízebben működjön a kommunikáció. (Nem pedig azért, hogy annak alapján kasztokba rendezzük az emberiséget.) Ha valaki ly-nal írja a papagájt, az még javítható, még könnyedén megtanulhatja, hogy j-vel kell. De ha valaki gondolatban belefojtja a papagájt ly-nal írót egy kanál vízbe - na, az már nehezen fog megváltozni jó irányba. :)
2015. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha úgy ir valaki, mint valami épp, hogy olvasni tudó 6 éves, az zavar. De ha valaki abba köt bele, hogy jajj de hülye vagy, lehagytál egy ékezetet, úristen, akkor az is idegesitő :D Nem tudom, melyik a rosszabb.
2015. okt. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!