Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan tudnék javítani a...

Hogyan tudnék javítani a rossz helyesírásomon?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon nehezen megy számomra a helyesírás, sokszor hibázom, figyelmetlen vagyok, nemegyszer elbizonytalanodom.

2014. máj. 21. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el rendszeresen naplót írni! Azért jó, mert nem vagy rákényszerítve egyik szó használatára sem, van időd esetleg kiszórárazni a helyes írásmódot, bármikor visszalapozhatsz, hogy hogyan is írtad 1 hete, és szép lassan megjegyzed, plusz 10 év múlva hatalmasakat röhöghetsz egykori önmagadon.
2014. máj. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A magyar nyelv a kiejtés szerinti írásmódot használja (néhány hangpár kivételével). Próbáld meg úgy kimondani a szavakat, ahogy azok írva vannak (hosszú hangzót hosszan, rövidet röviden), majd íráskor magadban mondd újra a szót. Ha nem vagy biztos, akkor próbáld ki röviden és hosszan is kimondani, amelyik variáns nem természetellenes, azt használd. Igaz, ehhez jó zenei időérzék (ritmusérzék) kell. Viszont sok más szabályt meg kell jegyezni.

Az olvasás csak akkor ér valamit, ha oda is figyelsz a szavak leírására.

2014. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem olvass néha könyvet. Ne az ineternet ilyen velvet-féle weblapokat mert ott is sok helyesirasi hiba lehet. Olvass könyvet és a helyes szavak berögzülnek az agyadba. egy idõ után ha irsz, egybõl ösztönõsen letudom irni h 'muszáj' mivel mindig igy láttad a könyvekben és nem azt irod majd h 'muszály'! én gyerekként a könyvtárban nõttem fel, tökéletes a helyesirásom, ami lehet h most nem lászik mert õszintén szolva fórumokon meg fbon pont leszarom h véletlenül egybe irtam azt h 'nemtudom' stb stb. De pontosan tudom mit hogyan írunk helyesen! :)

20F

2014. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt az oldalon helyesírási tesztek, érdemes azokat kitölteni újra és újra, amíg nem leszel bizonytalan a helyesírásukban.


[link]


[link]


Itt aztán gyakorolhatod a helyesírást, tollbamondást, heti tesztet találsz, játékot.

Érdemes megnézni.


[link]


Olvass sokat, kérj meg valakit, hogy diktáljon neked.


[link]


Kérj meg valakit, hogy diktáljon neked azokból a szavakból, kifejezésekből, amik nehezen mennek.

2014. máj. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Találtam ezt a jó játékot itt, most ezzel játszom.

Neked is ajánlom.

2014. máj. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"egybõl ösztönõsen letudom irni h 'muszáj'[...]

tökéletes a helyesirásom, ami lehet h most nem lászik mert õszintén szolva[...]

De pontosan tudom mit hogyan írunk helyesen!"


Hát én erősen megkérdőjelezném ezt a kijelentést...


"letudom irni", "szolva" stb.

Olvasd el, amit írtál, annyi vesszőhiba van benne, hogy se kedvem, se türelmem nem volt összeszámolni!

Ha tanácsokat adsz, legalább arra ügyelj, hogy ne járasd le magadat...

A kiírt kérdés alapján a kérdező jóval helyesebben ír, mint te!

2014. máj. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
kedves #6os! nem mondtam h lesz@rom? Ha egy kérelmet irok majd az okmányhivatalba vagy akárhová, hidd el fogok tudni helyesen irni. Eleve nem ugyanolyan interneten irni mint kézzel, mivel könnyen elirsz, melléütsz, plána telón. Nem tartozom beszámolóval senkinek, én ugy gondolom, de elmondanám h a nyelvekbõl (irodalom, nyelvtan, angol) mindig jeles voltam. Sõt részt vettem nyelvi versenyeken is. Ezt is most kb 20 másodperc alatt irtam, biztos tele van hibákkal meg elirásokkal de érdekli a f. szomat. A fb meg gyk soseem követelte meg a hibátlan irást, csak kekeckedõk vannak. Inkább a kérdezõnek segits ne engem oktass ki léCCives!
2014. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem oktatásnak szántam, amit írtam. Ha nem épp a helyesírási kategóriában lenne a válaszod, szót sem szólnék, fölöslegesen sértődtél meg.

Annyit azért elvárna az ember, hogy amikor ilyen kérdésre válaszol valaki, olvassa el a feleletét, mielőtt elküldi.

Ennyivel - úgy érzem - tartozunk a kérdezőnek. Nyilván te sem követtél volna el ennyi hibát, ha rászántál volna öt másodpercet az ellenőrzésre, nem?


A kérdezőnek pedig én is csak annyit tudok javasolni, hogy olvasson, olvasson, olvasson! (És NE az Internetet, hanem valódi, nyomtatott könyveket!)

2014. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mindegy az. van h ellenôriznem sem kell, mikor irom már akkor észreveszem h hibásan irtam de jó az. pl hosszu í-t sem szeretek irni mert telórol vagyok és akkor hosszan kell megnyomnom az i-t. Viszony iszonyat gyorsan irok és figyelmen kivûl hagyom a dolgokat. Ugyanakkor kétlem hha helyesen irtam volna abbol tanult volna a kérdezô miután elolvassa. ez nem igy megy. de hagyjuk ezt.

Legalább egyetértünk abban h olvasson könyvet!

2014. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. máj. 23. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!