Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek van pszichés beteg a közeli családjában? Hogy bírjátok türelemmel, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Nekem anyukám, és nagyon nehéz vele, mert kiszámíthatatlan, és sok a stressz a betegsége miatt, dolgozik, de olyan, mint hogyha két ember élne benne, és a munkában meg az orvos előtt, meg néha itthon is "átkattan normálisabb állapotba". Így segíteni, gyógyítani is nehezebb. Néha úgy érzem magam, mint egy fuldokló a vízben. Reményeim szerint idén el tudok költözni.
2015. jan. 18. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
AZ én családomban csak ilyen van. :D Apám öngyilkos lett, a tesóm 2 évet volt pszichiátrián, anyám meg mikor meglátogatta, mondta neki a doki, hogy maradhatna ő is... Szerinted? :D Tesómmal nem tartom már a kapcsot, anyukámat meg türelemmel viselem, mert nagyon szeretem. Megőrjít, de szeretem.
2015. jan. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én most úgy érzem, nem nagyon van ehhez erőm. Anyukám képzelődik, és lassan mindenkiben ellenséget lát, és minket is megbánt, de van úgy, hogy erősen lökdös is (ebből majdnem baleset is volt már), a képzelgéseit meg valóságnak hiszi. Az állása kerülne veszélybe, ha véletlenül olyan helyen szólná el magát. A család többi tagja meg nem túl segítőkész, eltűrik, elvonulnak, és nekik ennyiből áll a "segítség", de korábban sem igazán volt olyan nagy családi összetartás, valahogy mindig sok volt a vita, már azelőtt is, hogy anyukámnál ez előjött volna. És közben irigykedek azokra a családokra, ahol örülnek egymásnak, és jól megvannak.
2015. jan. 18. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!