Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki akinek a...

Van itt valaki akinek a családjában van skizofrén beteg? Mik a tünetek, miből lehet gyanakodni?

Figyelt kérdés
Úgy értem akinél orvos állapította meg, hogy tényleg az, nem csak rámondja egy rokon.

2012. okt. 15. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
nekem Apukámnál léptek fel tünetek, mikor Anyukám meghalt, meg is állapították a skrizoféniát. Az egyén és a külvilág viszonya változik meg, pl. azt mondta, hogy Anyu helyett cserélt a temetőben valakivel... szóval a külvilág érzékelése furcsa egy skrizofén betegnél. Jól gyógyítható egyébként, a tünetek mérsékelhetőek.
2012. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az egyik nagyim skizofrén. Rengeteg gyógyszert kap. A legfőbb tünete hogy félrebeszél. A múltkor kitalálta hogy holnap a postás hoz neki kb 3 millió forintot amit egy kaotna rokona után örökölt. Meg egy csomó aranyat. Van hogy elnevezi a szobák sarkát. Nem tudja felsorolni az unokáit. A minap pedig azt mondta nekem hogy a másik unokája (az én unokanővérem) volt minket meglátogatni és hogy hagyott nálam egy adidas táskát. Szó se volt még csak hasonlóról se.

Szokott utálni embereket (egy ideig engem is) de nem tudja megmondani hogy miért.

2012. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
71%
Én ugyan nem skizofrénnel élek együtt, hanem pszichológussal, de ő a következőket üzeni: a skizofrénia legfeltűnőbb tünete a rendszeres hallucinálás. Ez lehet csak annyi, mint a 2. válaszoló példájában az Adidas táska este, és hasonló hétköznapi apróságok, rosszabb esetben a skizofrén beteg hangokat hall, azt képzeli, hogy üldözik, vagy nem létező személyekkel beszélget. Ami egy skizofrén számára összefüggő beszéd, azt egy kívülálló zagyvaságnak, értelmetlen fecsegésnek tartja, tehát a "félrebeszélés" is lehet egy tünet. (De a skizofrénia nem az, mint a filmekben, mikor egy embernek több személyisége van, az a többszörös személyiségzavar.) Pszichoterápiával és gyógyszerekkel a legtöbb skizofrén beteg jól kezelhető, néha teljesen tünetmentessé tehető.
2012. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint nálunk nem erről lesz szó, nálunk más tünetek vannak.
2012. okt. 15. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nagypapám. Már fiatalkorában is voltak olyan kényszerképzetei, hogy megcsalja a felesége, mérgezik, stb. Aztán később is hasonlók, mérgezés, ki akarják semmizni, később még az ufók is elrabolták...
2012. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vaki75 válasza:
9%
2012. okt. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

2.

De hogy létezik, hogy nem használnak a gyógyszerek? Ha pedig így van, hogy nem hatnak, hiszen még így is félrebeszél, akkor tényleg felesleges szednie.

2013. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
2. vagyok. Úgy, hogy a skizofrénia nem gyógyítható gyógyszerekkel, csak enyhíthetőek a tünetek. Na most gondold el, ha ezeket a gyógyszereket nem szedné, milyen lenne.
2013. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!