Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az alkudás tényleg így működik...

Az alkudás tényleg így működik? Jogosan háborodott fel a vevőm?

Figyelt kérdés
Meghirdettem olx-en egy árut, jött is rá üzenet, hogy megvennék személyes átvétellel. Megbeszéltük, hol/mikor, eljött a pasas, de ott helyben közölte, hogy ő igazából nem annyit gondolt adni érte, amennyiért meghirdettem, hanem 1000-rel kevesebbet, és csak ennyi pénzt hozott magával. Mondtam, hogy így nem adom el, erre teljesen felháborodott, hogy másfél órát buszozott a város másik végéből, én meg mégse adom el neki, és nehogy már 1000Ft-on múljon. Szerintem minimum rá kellett volna kérdeznie előre, hogy engedek-e az árból, szerinte viszont az az 1000Ft nekem úgyse számít, mert egy 30 ezres termékről van szó. Jogosan sértődött meg?
2015. jan. 21. 16:21
1 2
 1/15 Firedoom ***** válasza:
100%

Ha ezt velem kozolte volna elküldtem volna az anyjába.

Eleg etikatlan dolog utolag egyezkedni.

2015. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Megmutattam volna az ablakból, hogy ott a sarkon az ATM, mehet levenni pénzt :)

úgy gondolta, pfff....

2015. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit sem jogosan, ez volt megbeszélve, akkor ennyit kell fizetni.

Meg Neked miért számítana kevésbé az az 1000Forint mint Neki?

2015. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mondtam volna neki, hogy indulhat is haza. Vagy ha ő úgy van vele hogy "ne 1000ft-on múljon" akkor fizesse ki nekem.
2015. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez amúgy sem alkudozás, csak pofátlanság. Ráadásul a te időd is pont ugyanúgy pazarolta.
2015. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez egy idióta. Vannak ilyenek sajnos, nem is kevés.
2015. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Tipikus. Azért csinálta, mert így nagyobb esély van arra (gondolja ő), hogy szemtől szemben egy vásárlóval, a pénz reményében belemegy az eladó a dologba. Próbált érzelmileg is hatni rád, fogadok rohadtul nem másfél órát buszozott.


Az ár megvolt beszélve, levolt fixálva, nincs ezen min besértődni. Ha neked nem felelt meg ezer forinttal olcsóbban és ilyen stílusban elfogadni az ajánlatot, akkor teljesen jogosan küldted el.

2015. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jól meg is fejeltem volna, hiszen ő pocsékolta a te idődet, ráadásul elállt a vásárlástól, ami már meg volt beszélve.
2015. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hasonló esetem nekem is volt. Annyi különbséggel hogy kiderült hogy egy gyerek akart vásárolni tőlem, és még előző nap küldte az üzenetet hogy sajnos ő 100 forinttal kevesebbet bírt csak összeszedni, és hogy így is áll-e az alku. Természetesen így is tartottam, egyfelől mert az csak 100Ft, másfelől mert előre szolt és nem követelőzött. Harmadik okot meg akkor még nem is tudtam hogy egy 13 éves gyerek jött oda hozzám átvenni az árút.

A te esetedben viszont én is otthagytam volna a csávót.

2015. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is adok veszek. És alkudni kötelező ez íratlan szabály. De ha nem engedsz és felháborodnak rajta tojj rá nem a te gondod ha nincs rá pénze. A lényeg ,hogy legyél határozott ne foss be akárkivel is állsz szembe.
2015. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!