Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok így működik a...

Mit gondoltok így működik a világ? Ha pl. megnyerem a lottót, akkor az elvesz az élet más területéről? Vagy ennyire nem lehet kerek semmi?

Figyelt kérdés
Létezik olyan,hogy valaki gazdag,de azon kivül működik a házassága pl,vagy az emberi kapcsolatai?Tegyük fel megnyerem az ötös lottót,akkor az elvesz valahonnan,pl tönkreteszi a házasságom,vagy az emberi kapcsolataimat.Remélem érthető a késrdés.
2015. jan. 14. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem fordulsz ki magadból a pénz miatt, akkor nem. Nem is kell tudnia senkinek sem, hogy nyertél. A barátaid is ugyanúgy megmaradhatnak, csak hozzáállás kérdése.
2015. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem sok emberi kapcsolatot tönkretesz. Nyilván nem a legszorosabbakat. Én pl. tudom, hogy a szüleimmel, a közeli családommal semmi sem változna, ugyanakkor a haveri, baráti, nagyobb családi körben már nem vagyok ilyen biztos.

Egyszerűen emberek vagyunk és pl. egy milliárdos nyereményt megnyerni akkora dolog, amit szerintem senki nem tud ép ésszel felfogni. Hogy mit tenne, hova nyúlna, hova tenné, kinek ad, kinek nem... Ha ennek adok, annak is kéne, ha ennek nem adok, jön a sértődés. Hogyan lehet egy ekkora nyereményt, egy ekkora változást eltitkolni, amikor legszívesebben mindent megadnál a szeretteidnek, amire csak valaha is vágytak?


Szerintem sok a kérdés ekörül és amellett, hogy egy ilyen nyeremény hatalmas áldás, egyszerű ember nyakába legalább akkora terhet is ró, amit nem feltétlenül tudnánk megfelelően kezelni és így igenis kihat az életünk más területeire.

Én ezt nem úgy látom, hogy a sors ide ad, tehát sors szerű, hogy onnan elvesz. Egyszerűen emberek vagyunk, változunk és igen, mondjuk egy hirtelen jött ekkora nyeremény szerintem akaratlanul is átrendezné a viszonyokat az ember életében (kivétel ha azelőtt is milliomos volt).

2015. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy "egyensúly" van-e az ember életében - tehát egy nagy jó magával hoz-e egy vele azonos arányú rosszat is - abban nem hiszek. Ismeretségi körömben sokaknak aránytalanul sok jó van az életében, míg mások bármivel próbálkoznak az balul üt ki a végén. Persze sokaknak van ez is az is. De nem hiszek az egyetemes egyensúlyban.
2015. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.De ma 14:13 értette meg igazán a kérdést:)Bár az egyensúlyt kihagytam,lehet bele kellett volna írnom,hogy érthetőbb legyen.
2015. jan. 14. 14:19
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
A lottó ötöst nem lehet itthon megnyerni. És egyessel értek egyet. Egyensúlyt meg mindenki maga teremt az életében, ez csak hozzáállás kérdése.
2015. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Én inkább pont az ellenkezőjét gondolom. Ha valakivel valami nagyon nagy pozitív dolog történik, az lehet hogy éppen még több pozitív dolgot vonzz az életébe, mert rááll az agya a pozitív dolgokra. Tulajdonképpen erről szól a vonzás törvénye. Viszont akivel mindig negatív dolgok történnek, és az agya is azon van hogy "jajj már megint ez meg megint az történt", azzal vonzhatja a negatív dolgokat. Én azt gondolom, hogy ez tényleg működőképes lehet. Egyébként a félrevezető a kérdésedben az, hogy megemlítetted példaként a lottót, és páran csak erre a példára koncentrálnak :)
2015. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen rossz példa volt a lottó,már késöbb rájöttem.Akkor mondok egy másik pl-t,tegyük fel van egy jó munkád,jól is keresel,és van egy párkapcsolatod.Lehet,hogy mind a kettő jól működik?A munka és a jó fizetés nem vesz el az emberi értékedből vagy párkapcsolatoból?Úgy értem,lehet olyan hogy minden működik az életedben,nem megy egyik a másik rovására és úgy hogy az egyikről le kell mondanod?Mind ezt úgy hogy nem erőlködsz és úszol az árral szemben?Talán így már érthetőbb a dolog.
2015. jan. 14. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj, alapból egy ilyen sztereotipikus gondolkodást látok, hogy a gazdag nem lehet boldog, a gazdag magányos, a gazdag nem szereti a gyerekét, a gazdagnak a pénz számít.


Alapból nincs ilyen hogy az élet "itt ad ott elvesz", van akinek minden összejön, van akinek semmi. És miért ne működhetne a jó munka együtt a jó párkapcsolattal? Persze, van akinél nem működik, de alapvetően mindenki közel ugyanannyit dolgozik egy nap, csak nem mindegy mit és mennyit kap érte. De alapvetően még jót is tehet egy kapcsolatnak, ha a munkában kiegyensúlyozottak, és nem lesznek feszültek ettől. Meg több közös programot, kirándulást, bármit lehet szervezni. És nem azon kell aggódni hogy egyáltalán kijönnek e hónap végén.


Ilyen szempontból a "világ" nem egy irányított dolog, hanem folyamatosan alakul magától.

2015. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem olvastam a többi választ. Értem a kérdést, de azt kell mondjam, hogy az élet nem ilyen darabszámra kiegyensúlyozott jó és rossz dolgokból áll, hanem van egy életutunk, vannak dolgok, amiket át kell élni, meg kell tapasztalni stb. Simán lehet valaki gazdag és közben lelkileg is kiegyensúlyozott akár, de lehet középszerűen vagy szegényesen is rossz emberi kapcsolatokkal körülvett. Egy-egy kiugró lehetőség, amit az élet felkínál, pl nyeremény vagy bejön egy üzlet stb, ezek mind-mint önmagukban is megállnak, nem bonus-málus rendszerben működnek. Ez inkább az emberek fejében van, hogy tudat alatt azt érzik, hogy "én ezt nem érdemlem meg" "én erre nem vagyok jogosult" stb stb ée ekkor vonzzák be a "rontó erőket" a negatív történéseket.

De ha fejben készen állsz, korlátozó hiedelmek nélkül fogadni a jót, akkor a jónak nem feltétlen szükséges velejárója a rossz.

2015. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Ez olyan "világlogika" amit a szegények találnak ki azért hogy így vigasztalják magukat, és jól érezzék magukat. Nem akarok senkit se megbántani, de attól hogy valaki jó valamiben nem jelenti azt hogy másban rosz, és fordítva. És az hogy valamiben szerencséje volt az nem jelenti azt hogy amúgy balszerencséje lesz mert mindig minden az egyenlőségre törekszik.

Ez nem így van. Az emberen múlik hogy mi és hogyan lesz.

2015. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!