Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az alkudás tényleg így működik...

Az alkudás tényleg így működik? Jogosan háborodott fel a vevőm?

Figyelt kérdés
Meghirdettem olx-en egy árut, jött is rá üzenet, hogy megvennék személyes átvétellel. Megbeszéltük, hol/mikor, eljött a pasas, de ott helyben közölte, hogy ő igazából nem annyit gondolt adni érte, amennyiért meghirdettem, hanem 1000-rel kevesebbet, és csak ennyi pénzt hozott magával. Mondtam, hogy így nem adom el, erre teljesen felháborodott, hogy másfél órát buszozott a város másik végéből, én meg mégse adom el neki, és nehogy már 1000Ft-on múljon. Szerintem minimum rá kellett volna kérdeznie előre, hogy engedek-e az árból, szerinte viszont az az 1000Ft nekem úgyse számít, mert egy 30 ezres termékről van szó. Jogosan sértődött meg?
2015. jan. 21. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Még érdeklődésnél sem etikus alkudozni szerintem egy fix árból, nemhogy így.


Amúgy használj Vaterát, ott ilyen nem fordul elő.

2015. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Annyira utálom azt az oldalt, tele van smucig alakokkal, már néha kikaparnám a szemem, milyen pofátlanok tudnak lenni...

Szép kis gyöngyszemet fogtál ki te is, jól tetted, hogy nem engedtél neki, mással talán nem játsza el ugyanezt.

2015. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"És alkudni kötelező ez íratlan szabály."


Az a baj, hogy nálunk ennek se írott se íratlan szabálya nincs, csak minden a lehúzásról szól.


Teszem azt, valami ér 22-23 ezret, felteszem 21-22-ért, akkor jönnek a "18-ért azonnal viszem" ajánlatok, meg a pofátlanul alacsony árak. Bezzeg ha 25-ért teszem fel, akkor jönnek a kioktató kommentek hogy hogy képzelem, el vagyok tévedve...

2015. jan. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezekszerint nem csak mi jártunk így. :o Megjelent a pasas, akinek SOS kellett a meghirdetett cuccunk, és személyesen közölte, hogy nála csak kevesebb készpénz van. Szegény anyukám odaadta neki, mert örült hogy elviszik egyáltalán, de ha én vagyok ott, valószínűleg megmondom hogy keressen akkor nyugodtan valakit aki SOS odaad neki egyet ennyiért. A pofátlanság netovábbja.
2015. jan. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Kocuska ***** válasza:

én is adok veszek és az alkudozás szinte mindennapos :)


De ezt mindig elöre meg kell beszélni és ami veled történt az sajnálatos,s jogtalan volt a "vevöd" viselkedése szerint.


Énnekem szokásommá vált az hogy egyrészt rákérdezek minden részletre, majdmiután megbeszéltünk mindent az üzletpartnerral, akkor írok egy "számla" üzenetet. Ebben ott van az eladandó tárgy, ár, csomagolás, nap&idö, helyszín az átvételre és hogy honnan vagyok felismerhetö. Ha így jársz el akkor nem csak az ilyen eseteket kerülheted el, hanem a partnered is "premium" kiszolgálásban részeslhet.


További jó adás-vételt :)

2015. febr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!