Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor kimentek a temetőbe a...

Amikor kimentek a temetőbe a rokonaitokhoz, elgondolkodtok, én is itt fogok feküdni x év múlva?

Figyelt kérdés
mikor álltok a sír előtt kőrbe néztek, igen én is itt fogok feküdni...
2015. jan. 22. 17:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
utolsóval vagyok
2016. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Van úgy, hogy elmegyek a temetőbe sétálni. Hol ebbe, hol abba. Szoktam azon gondolkodni, hogy az ott nyugvók lelkei vajon hol lehetnek? Máshol? Másik dimenzióban? Újjászülettek valahol?

Kérdésed arra enged következtetni, hogy esetleg félsz a haláltól. A temető egy csodálatos hely. Élettel teli. Túlmutat a jövőn.

A temetőis séták számámra remek meditációs gyakorlatok. Nagyon jükat lehet ott elmélkedni. Imádkozni az ott nyugvókért. Néha megállok egy-egy sír előtt és elolvasom a rajta lévő neveket, évszámokat, búcsú üzeneteket. Én nem félek a haláltól.

Egyébként minnél régebbi sírok között sétálsz, annál megnyugtatóbb érzés tölt el.


Én hiszem a test feltámadását, mint ahogy ezt az Apostoli Hitvallás meg is mutatja nekünk.


A test feltámadása, pedig az újjászületés. Tehát újraszületés. De az, hogy ez a feltámadás jót hoz-e vagy sem a mosttól, jelenlegi élettől függ. Attól, hogy hogyan éltünk, élünk. "És kijőnek; a kik a jót cselekedték, az élet feltámadására; a kik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására."(Egyébként szerintem alapjában véve kétféle újjászületés létezik. A másik az, amikor egy teljesen másik világban ébredünk fel. "Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben".)


Egyébként meg, ha azt akarod hogy jó halálod legyen, akkor keresd meg az ahhoz vezető utat.


"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak.


Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt."


Az Úr áldjon!


Ne félj a haláltól. Mert az egy új kezdet elejét jelzi.

2016. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha én kimegyek a temetőbe, akkor ráborulok egy sírkőre. Az anyámnak sírkövére, majd mondogatom magamban, hogy kellj fel anyám a síródból nézd meg mi lett a Fiatból.
2016. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Temető? Sír rendezés, virág. Nem szoktam elmélkedni. Gyakorlatilag, minden közeli hozzátartozóm kint van már. Rég tudomásul vettem, ez az élet rendje. Meghalok, végkép nem érdekel itt, vagy ott temetnek el. Esetleg hanvasztanak és szélnek eresztenek. Egyáltalán nem érdekel.
2016. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert azt akarom, ha meghalok, hamvasszanak el és a hamvaimat tartsák az otthonukban a szeretteim. Ha esetleg itt maradna a lelkem, ne vadidegenek között kóvályogjak már egy ijesztő temetőben, hanem a szeretteim házában akarom eltölteni az örökkévalóságot :D
2018. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én már várom. Jobb halottnak lenni mint élni.
2018. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Előttem lévő valaszoloval vagyok,nem akarom mellesleg hogy a testemmel barki bármit csináljon. El fogok tűnni,azt se akarom,hogy a bogarak egyenek meg..
2018. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nem gondolkodom ezen, a szeretteimre gondolok ekkor. Részemről az élet nem ér semmit, így tudom, hogy én is ott fogok kikötni, azonan az elhalasztott percek, mondatok jutnak ekkor eszembe még pluszban.
2018. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem; helyette nézem a sírköveken a neveket és elmerengek, hogy milyen volt embernek. Ha gyerek halt meg, akkor a halál okán gondolkodok el. Néha elképzelem, hogy a sírkövek helyén a gazdáik állnak és csak nézem, mennyi ember van jelen.
2019. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen gondolataim soha nem voltak. 16 évesen egyedül voltam papámmal, mikor haldoklott, meghalt. Onnantól tudatosult, ez az élet rendje. Elég lesz erre gondolni, mikor már érzem, hogy itt a vég. Addig meg vidáman élni kell az életet.
2019. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!