Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlreagálom ezt a dolgot...

Piriiiii kérdése:

Túlreagálom ezt a dolgot anyámmal és a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Már féléve keresek egy mudikölyköt, és most a hónap elején megtaláltam, a közelben volt, meg tudtam fizetni (a SAJÁT pénzemből, ez fontos tényező...), és megvettem. Esküszöm, ez volt az egyik legnagyobb álmom, mióta csak létezek. Beleszerettem a mudikba, a legtökéletesebb kutyáknak vélem őket. Folyton néztem a neten, meg mindent, hogy hátha ráakadok egy jó lehetőségre. A családom többi részét (18 éves vagyok egyébként) ez kissé hidegen hagyta, anyám még azt is mondta, hogy de áá, miért nem pumit, neki az az álma. Hát már itt jól megmondtam volna neki, hogy az a Te álmod, anya, egyszer akkor lesz Neked is pumid. Nekem a mudi tetszik. Kész.

Most, hogy meglett a kutyus, mindenki imádja, ez mondjuk természetes is, mert imádnivaló. :) Tegnap lett 3 hónapos. Már egy hete tanítom klikkerrel, és nagyon ügyes jószág, az ülés lassan megy neki vezényszóra.

Erre anya elkezdi tanítgatni az ülésre... Nem tudom, hogyan, de tegnap is (kissé kapatosan) elbüszkélkedett vele, hogy leül, ha feltartja a kezét (kipróbáltam, azért nem minden esetben van így. Na mindegy, a lényeg, hogy ez nekem egyrészt rosszul is esik, másrészt dühít.

Ez a kutya az én kutyám! Lehet, hogy ez így nagyon gyerekesen hangzik, de akkor is az enyém, hát basszus, én fizettem érte, én kezdtem el tanítgatni, eleve én szerettem volna...

Anyáméknak meg van egy foxijuk, ami neveletlen, makacs, engedetlen, miért nem azt tanítja??

Megkérdeztem én ezt, erre azt mondja, hogy de hát valahogy meg kell rá tanítani, hogy nyugton maradjon, mert folyton ugrál. Na ez az! Majd én megtanítom, azért vettem a klikkert, azért foglalkozok vele ÉN.

A kérdés adott így már, jogosan érzek dühöt szerintetek?


2015. jan. 24. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az egyik nagy kedvencem a mudi :) Szerintem simán megmondhatnád neki, hogy te szeretnéd betanítani.
2015. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vagyunk így egy páran. Egyébként azt mondják, nem túl népszerű, vagy ismert kutya, de úgy veszem észre, hogy egyre "közkedveltebb" fajta, amit meg is értek. :) Van is mudid?

Egyébként már mondtam neki... csak elterel, nem mondja azt, hogy jó... csak azt, hogy de hát meg kell rá tanítani... Ez már logikátlan összefüggés, ebből tudom, hogy tudja, hogy igazam van.

2015. jan. 24. 12:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy családban nincs teljesen enyém kutya. nem lehet totál kizárni a kutyával való érintkezésből senkit sem. Ezt el kell fogadnod, amíg egy fedél alatt élsz az anyukáddal. Aki ilyen szempontból szerencsés, annak talán megállják mások, hogy ne piszkáljanak a kutya nevelésébe. Nem próbáltad anyádat rávezetni, hogy te hogyan tanítod a kutyádat? Talán vevő lenne rá.
2015. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs :/ 17 vagyok, egy németjuhászunk van, nagyon szeretem, de egy fél éve nagyjából beleszerettem a mudik gyönyörű, göndör bundájába, és az aranyos kis pofijukba :D Tehát később majd nagyon szeretnék egyet :)
2015. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze, és értem és érzem is én azt, hogy nem lehet kizárni őket, és nem is akarom. Főleg, mert amíg iskolában vagyok, addig ők vannak vele, vagy legalábbis apám biztosan (mondjuk enni szerintem nem úgy kap, ahogy kéne...), és ezért hálásnak kellene lennem, meg tudom azt, hogy anyámnak is jót tesz egy kutya, de nem lenne nehéz békén hagyni a kutyát tanítás szempontjából...

Hát, az az igazság, hogy talán vevő lenne rá, de viszont ezt az egészet nem gondolja komolyan. Igen, egyáltalán nem gondolja komolyan, most, hogy belegondolok... nem folytatná szerintem, vagy legalábbis nem rendesen, rendszeresen tanítaná, de akkor nem tudom, minek csinálja. Sajnos amúgy sem túl jó a kapcsolatunk...

Köszönöm a válaszokat. :)

2015. jan. 24. 13:04
 6/14 A kérdező kommentje:

A németjuhász is nagyon klassz kutya, bár még nem volt nekem sosem, de mindig is kedveltem őket. :) Ők is elég aktív fajta, nem?

Sok sikert a mudihoz! :) Sajnos tényleg nem túl gyakori kutya, de azért nem lehetetlen találni. :)

2015. jan. 24. 13:07
 7/14 anonim ***** válasza:
Hát a mi németjuhászunk mindig is hiperaktív volt, még a fajtájához képest is :) És köszönöm :) Az a baj, hogy azt leginkább szerintem csak tenyésztőtől kapok, az első kutyámat pedig menhelyről szeretném mindenképpen.
2015. jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de szerintem a kutyut azért majd nézesd meg.

Gondolom szaporítótól vetted, az onnan származó kutyáknak meg sokszor lesz genetikai betegségük, amik kezelhetetlenek és társai.

2015. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, menhelyről szinte kizárt fajtatiszta mudi. :/

Köszi, 8-as, de ezen már túlestünk természetesen, ahogy az oltásokon is, és minden fontos dolgon. Ő egy makkegészséges kutya tenyésztőtől.

Miért olyan természetes, hogy az ember szaporítótól veszi az ebét?

2015. jan. 24. 15:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Manapság az emberek nem szeretek a kutyákért pénzt kiadni. Pláne, ha az 100 000Ft felett van.

Egyébként mennyiért vetted?:)

2015. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!