Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt?

Miért mondják ezt?

Figyelt kérdés
Ahogy olvasgattam neten láttam egykét olyan "írást", hogy az öngyilkosság önzőség. Csak arra volnék kíváncsi, hogy ha valaki véget akar vetni az életének az miért önzőség? 14/L

2015. jan. 26. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Mert otthagyja a szeretteit, akik baromira szeretik őt és ezért baromira fájna nekik ha ő meghalna. Gondolom.
2015. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor általában arra szoktak gondolni szerintem, hogy azokkal szemben önző az öngyilkos, akikhez tartozik. A bűntudat érzése, hogy valakinek miattad kellett meghalnia, óriási teher, és ráhagyni ezt a terhet másokra, csak azért, te könnyebben megszabadulj a problémáidtól, önző gesztus.


Megjegyzem, ezzel nem értek maximálisan egyet, de vannak esetek, amikor helytálló lehet...

2015. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ismét leírom.... az öngyilkosságot elkövető személy szempontjából nézve pont nem érdekli az illetőt, hogy ez önzőség vagy sem.
2015. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a család önző ilyen szempontból: azért, mert szeretik, csak szenvedjen az adott ember? Nem vethet véget az életének, mert a családja "szenvedne"? Hát menjenek a fenébe.
2015. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én családom is így van vele... ne halljak meg, de azért úgy keresztbe tesznek ahogy tudnak. Sokat agyalok rajta az utóbbi időkben hogy miért erőlködök még... engem nem érdekel hogy élek vagy halok.
2015. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mert az élet érték!

Tök mindegy, mit gondolsz kitől kapok Istentől, karmától.

És az ember maga is értékes. Sokat tehet a világért.

Plusz amit korábban is írtak:

otthagyja a szeretteit, akik gondolnak rá, tesznek érte, még,ha nem is tűnik úgy, hogy így van.

2015. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!