Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gumilövedékes engedély nélküli...

Gumilövedékes engedély nélküli fegyvert érdemes vásárolni? Használható valamire vagy kiröhög a betolakodó?

Figyelt kérdés

2015. jan. 30. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a kiröhögéssel van baj, mert jó nagyot üt a gumilövedék, de ha neki igazi van, akkor neked annyi!
2015. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:D akkor érdemesebb élest vásárolni mert ott már nem lesz igaza... (csak vicc volt)

Erre nem is gondoltam amúgy,hogy még lehet a betörő jutat engem börtönbe. Kutya támadás esetén mennyit ér a kutyák ellen bocs,hogy kételkedek de kis gumis vacak nem nagyon bizok benne de most 70-80 ezret meg fölösen kidobni inkább informálódok.

2015. jan. 30. 08:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megsebesíted a betörőt, te is bajba kerülhetsz. Főleg ha kiderül, hogy nála nem is volt fegyver (gratula a törvényhozóknak). Talán mégis jobb a gumi, azt végszükség esetén kisebb kockázattal használhatod. Bár mondják, hogy nem halálos, azért egy gumilövedékes fegyverrel is lehet maradandó károsodást okozni, egy rossz találatból (pl. szem) ki tudja milyen szövődmények alakulhatnak ki.


Szerintem egy fegyvernek látszó tárggyal és határozott fellépéssel sakkban lehet tartani egy betörőt, ha nem vérbeli profi vagy pszichopata az illető, akkor elég stresszben van ahhoz, hogy inkább menekülőre fogja, minthogy leálljon kekeckedni.


Ami a kutyákat illeti: a magányos kutya többnyire tart az embertől (így a támadás esélye is kicsi), ha viszont falkába verődnek, akkor egymást hergelve válhatnak veszélyessé. Képzeld magad a helyzetbe: melyiket veszed célba, ha ugyan maradt még annyi lélekjelenléted?

2015. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kutya elriasztásához a durranás legtöbbször elég, márpedig szólni szól ez akkorát, mint az igazi.
2015. jan. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=qx1FG8_BKnc Ha ezután még röhög a betolakodó...
2015. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából két nagytestű kutya van az udvaron a bejutás is nehézkes de azért nem bízom a véletlenre mert elég sokat vagyok távol és a családomnak szánnám a "gyilkos" fegyvert. De már elbizonytalanodtam. A kutyák is okoznak problémát mert rengeteg kóbor állat van a mi térségünkbe de azt már megoldottam vadászboltba kaptam egy ketyerét ami a kutyá számára hallható db-es hangot nyomat és 25 méteren belül elriasztja a kutyákat .. ez több mint jól sikerült mert 1 olyan 5 mp tartó gombnyomás után visitva feküdt le a kutya...

Sajnos nem nekem kellene ilyen eszközöket venni ha nem a település polgármesterének kellene a kutyákat elszállítatni.


Olvastam a fegyvernek látszó tárgyak is súlyos büntit vonzhatnak maguk után képzeljétek egy sörös üveget ha kezedben tartasz fegyvernek minősül és komoly jogi vonzatai vannak.


Elképesztő,amerikában több államban is ha csak az udvarra belép a magán területedre kérdés után akár fejbe is lőheted.... A köcs23g magyar kormány meg téged csukat le ha a saját házadba rád támadnak a szinesfém orientáltak...

2015. febr. 2. 07:30
 7/7 anonim válasza:

1: Magyarországon a betörőnek soha nincsen éles fegyvere. Mindig valami egyszerű eszközzel mennek rabolni, késsel, szúró-, vágó-, ütőeszközökkel. Soha egy embert sem lőtt le még Magyarországon betörő, akinek éles, igazi fegyvere volt.


Kérdező, kutya ellen a gázos pisztoly a legjobb, ami nem gumilövedéket hanem gázfelhőt lő ki. Azért jobb, mert az egyből megvakítja a kutyát.


És itt van arról a törvény, hogyha éjszaka betörnek hozzád, akkor gumilövedékkel simán lelőhetsz pl. szinte bárkit, akár a fegyvertelen (de mellé agresszív) betörőt is:

[link]


A fegyvereket (gázos, gumis) engedély nélkül tarthatod, ha pedig ki akarod vinni a házból/lakásból, akkor kérsz rá a rendőrségen 5000 forintért viselési engedélyt és bárhová magaddal viheted.

2015. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!