Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy férfi fél akkor "gyáva", "nem is férfi" stb. , ha pedig egy nő, akkor "szegény nő"?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


Hogy jut ilyesmi valaki eszébe? Miért lenne szánalmasabb, ha egy férfi kiabál segítségért, mint ha egy nő tenné ugyanezt?


Az a durva, hogy ismerek olyan nőt, aki ezt mondja ("aki fél, az nem is férfi"), közben pedig feminista, és állítólag a nemek egyenlőségéért harcol. Na, ez aztán a nagy egyenlőség!



2015. febr. 5. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Hát igen, ez a feminizmus kérdés most "érdekes". Az eredeti szándék teljesen jogos volt évtizedekkel ezelőtt, a jelenlegi már egy eltorzult világkép.
2015. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon elítélendő az ilyenfajta nemi megkülönböztetés.
2015. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De nagyjából az összes válaszoló a te véleményedet osztja az előző kérdésnél. Őszinte leszek, én még soha életemben nem hallottam ilyen kifejezéseket egy nő szájából, mint amit leírtál.
2015. febr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#1 Laikusként szemlélve, talán.


Kérdező, ha egy feminista aszongya, akkor az összes feministának így kell gondolnia, hm? Nem. Remélem nem gondolod. Ahány ember, annyi feminizmus - vannak, akik konzervatívabbak, akik radikálisabbak, akik újítók, stb.


Kettős mérce. Kialakult a társadalomban egy ideális férfi és női kép, és aki ennek nem felel meg, nem elég jó. Egy ideális férfi erős, domináns, bátor stb, és ebbe nem fér bele, hogy gyenge legyen. Innen jön, hogy "egy férfi ne legyen már nőies", ami annyit tesz, "egy férfi ne legyen már gyenge". A nőiességet a gyengeséggel párosítják, és ez nem illik bele az idealizált képbe.

Úgy szar az egész, ahogy van. Aki a nemi szerepekkel jön, inkább ne állj szóba. saját lelki békéd érdekében. Sokan vannak, nagyon sokan, de sok idealista dolgozik a kettős mércék eltörléséért - magamat is beleértve.

2015. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én férfiként vagyok feminista, szóval szerintem megérthető, ha esetleg nem akarom a te értelmedben vett nőként látni a világot.
2015. febr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

#6, te kis erőművész, nagy sz.rban lennél, ha személyesen találkoznánk, vinnyoghatnál rendesen akkor, de gyanítom, hívnád a rendőröket végül, hogy egy szegény védtelen nőt támadtak meg...

Inkább kezeltesd az agyat, jobban jársz.


Férfiként feminista?

Na a s.ggnyalás ilyen formájáról se hallottam még, ehhez csak gratulálni lehet, aki fel akarja rúgni férfiként a több évezredes hagyományokat, sőt! az alapvető férfi-női gondolkodásmódot.

2015. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A csúnyán beszélés férfi gondolkodásmód? Mert akkor nem szólok érte.
2015. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#8 Nem biztos, hogy olyan védtelen lennék, te erőegér.
2015. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

#10, inkább d.gasd meg magad valakivel, az hiányzik neked, de gyanítom a kutya nem áll veled szóba már, azért tartasz ott, ahol...

de legyél csak feminista, majd 50 éves korodban rájössz, mit rontottál el, amikor egy kutyával leszel egyedül egy sötét lakásban, (ha még élni fogsz akkor) és annyi jut neked, hogy nézegetheted majd a facebookon, az osztálytársaid hova jutottak már, több gyerekkel a háttérben, talán már nagymamaként is...

2015. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#11 Te pedig sz0pj le egy konyhakést.
2015. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!