Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy férfi fél akkor "gyáva", "nem is férfi" stb. , ha pedig egy nő, akkor "szegény nő"?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


Hogy jut ilyesmi valaki eszébe? Miért lenne szánalmasabb, ha egy férfi kiabál segítségért, mint ha egy nő tenné ugyanezt?


Az a durva, hogy ismerek olyan nőt, aki ezt mondja ("aki fél, az nem is férfi"), közben pedig feminista, és állítólag a nemek egyenlőségéért harcol. Na, ez aztán a nagy egyenlőség!



2015. febr. 5. 17:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A feministák nem egyformák. Én is az vagyok, és úgy gondolom, hogy nem gyávaság férfiként segítségért kiabálni. Ha valaki fél és bajban van, az nem ciki.
2015. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 B.Dávid válasza:
100%

Szerintem se elítélendő, ha egy férfinek kell segíteni, bár hozzáteszem, h nem vagyok feminista. Ez a feminizmus is ... Az eredeti célja köszönőviszonyban sincs a mostanival, ezt nem érdemes összemosni. Miért baj ha egy férfi nőies ?? Azt jelenti, h nem tépi a súlyokat tonnaszámra, nem a karrierre hajt, érzékeny, esetleg még a gyerekeit is szereti, stb ... Sötét, ostoba, primitív látásmód eredménye, ha ilyenkor leírunk vkit. Remélem az XY kommentelő ezt olvassa és magára veszi. Én sírtam már nő miatt, valószínűleg fogok is, de ettől senki ne mondja rám h nem vagyok férfi, csupán van bennem emóció és empátia. Onnantól h ember=ember nincs értelme a vitának, még akk se ha az egyik férfi a másik nő.


Aki szerint a nőiesebb férfiba bele kell rúgni (akár komment formájában), az azt gondolom h még nem volt szerelmes, és sokkal többet veszített, mint aki időnként elsírja magát, vagy akár segítséget kér

2015. febr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nő vagyok, és NEM vagyok feminista, de alapvetően az egyenlőség híve vagyok, és én egyetértek veled. Szerintem nincs semmi rossz abban, ha egy férfi fél, és bármennyire furcsa is, félhet egy póktól is. A nők azért szeretik, ha a férfi nem fél a póktól, mert ők félnek, és kell valaki, aki megoldja a problémát - de ha egy nő egyedül él, valahogy ő is kirakja a pókot a szobából. A fent linkelt kérdést már láttam, az arra adott első válasz ihlette ezt a pókos dolgot. Én nem vagyok egy nagyon bátor valaki, de szerintem nőben is létezik gyáva is meg "jaj szegény is", ugyanígy férfiban is. Igazából én mindenki félelmét megértem, az idegesít, ha valaki direkt problémákat generál, és azoktól fél, például anyukám ilyen.


22/L

2015. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!