Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, ha a leendő gyermeke...

Normális, ha a leendő gyermekemet nem szeretném majd iskolába járatni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy magántanuló legyen.


Az iskola nagy részt vállal abban, hogy a gyerekek túl hamar kamaszodnak. Az a baj, hogy ha már néhány gyerek az osztályban ilyen, a többiek is ilyenek akarnak lenni. Mikor valaki elkezdi a bulizást (sajnos ez már 6.-7. osztály körül megjelenik), akkor a többiek is azt szeretnék. Ha valaki cigizik/drogozik, akkor a többiek is azt szeretnék, mert az milyen "vagány". Tudom, hogy nem biztos, hogy a gyerekem is ilyen lenne, de megvan rá az esély.

Úgy gondolom, hogyha itthon lenne, több ideig maradhatna gyerek, nem lenne olyan mint a fiatalok nagy része, nem csak a facebook, a bulik, meg az alkohol, meg a drogok érdekelnék.

Sajnos tudom, hogy mi a helyzet a fiatalokkal, hiszen én is az vagyok. (15/F)

Remélem, hogy érthető volt, hogy miért nem szeretném az iskolát. Ezek csak példák voltak, amiket fenn leírtam. A lényeg, hogy csordaszellem a jellemző, mindenki követ mindenkit, túl hamar kezdődik a kamaszság, és sok hülyeséget meg lehet ott tanulni.

Mit gondoltok erről?



2015. febr. 7. 15:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

*Bocsi, apám

Nem olvastam végig...

2015. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Nehogy már a saját gyerekeden verd le a saját negatív beidegzéseid és komplexusaid. Ez se különb annál, akik csak azért íratják be a gyereket versenysportra, mert nekik ez nem adatott meg, vagy viszik őket gyerekszépségversenyre/babamodellnek.

Ahogy írták, az iskola legfőbb feladata a szocializálás, amit nem fog otthon megkapni, mert nem lesz állandóan a kortársai között, plusz egy suliban vannak szabályok. Időben ott kell lenni, órán nem lehet enni, stb. Ami egy munkahelyen is ugyanúgy íratlan szabály. Ahogy van oktató/felettes. Mellé, ha te nem járnál suliba, és nem lennél a kortársaid között honnan tudnád milyenek? Hogy milyen emberek viselkedést nem tudod elviselni, hogyan kezeld ezt, hogyan kezeld ha nem bírja valaki fejed, stb?

2015. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Az iskola nagyon szocializálja a gyerekeket. Megtanulnak mással bánni, kezelni a konfliktusokat (jó eséllyel), mérlegelni, kicsit önállóbbak lesznek.
2015. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan sulik, ahol ezektől "megvédheted" a gyerekeidet. Én is ilyenbe jártam, de:

amivel akkor nem találkoztam, azzal most, huszonévesen kellett szembesülnöm: nagyon le voltam maradva emberi kapcsolatok terén, most lett az első szerelmem (drogos azért nem lettem meg nem is cigizek). De sok mindenben le voltam maradva a kortársaimhoz képest, akkor, amikor kikerültem a világba, való életbe. Vannak dolgok, amiket bánok, hogy nem előbb történtek meg velem, mert nem lettem volna naiv, jobban meg tudtam volna állni a helyem és előbb nőttem volna fel.

Szerintem 15 évesen kár ilyeneken törni a fejed, addig rengeteg dolgon át fogsz menni, nagyon sokat fog változni a hozzáállásod bizonyos dolgokhoz.

Nem azzal védesz meg valakit, hogy elzárod a külvilágtól, hanem amíg tudsz, addig mellette vagy, hogy ne csináljon hülyeséget.

24N

2015. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!