Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ugye nem volt ciki ilyen...

Ugye nem volt ciki ilyen esetben, ha nem adtam borravalót?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gazdag de úgy gondoltam,hogy ritkán megérdemlem azt,hogy egy étterembe vacsorázzak,és tegnap vacsoráztam is. Viszont ezúttal nem egy olcsóbb helyen ahol egy 30 cm-es pizzát 1400 HUF -ért adnak,hanem egy másabb helyen ahol más ételek vannak és drágább is,de én most másabb ételre is vágytam,gondoltam a munka,tanulás melett most hadd engedjem már meg magamnak,egy ilyen helyen egyek.


Szóval egy parmezános rántott sertéskarajt foghagymaágyban sütve ettem ami 1800 volt sűlt krumpli 500,és vegyesvágott 790 +tartármártást is kértem hozzá ami 350 volt,meg még egy 0,5 les coca cola ami 390 volt. Fizettem összesen: 3.800 HUF-t. Úgy gondolkodtam,hogy mivel ilyen drága volt a vacsora,nem adok borravalót.


Tesóm azt mondta,hogy bunkó dolog volt.

Édesanyám pedig azt,hogy jól tettem,hogy nem adtam,mert neki ez a feladata,hogy jön megy,viszi ki az ételt stb és ezért fizetik ,kap érte fizetést,nehogy már én is pénzeljem,kifizettem a pontos összeget és kész,úgyis nagy hasznot tesznek az ételre,mert ilyen drága és a haszonból adja nekik a fönökük a fizetést,ami nem kicsi lehet nekik sem,mert ha valahol nagy a haszon akkor a főnöknek is sokkal több a bevétele és biztos nem egy minimálbért ad a pincérjeinek,hanem többet ,mert van miből. Azt is mondta anyukám,hogy ne szokjam meg a borravaló adást,főleg drága helyen.


Egyébként,hogy nem adtam borravalót,nem állt félre a pincér orra,hanem amit kifizettem étel árát,szépen megköszönte és amikor távoztam szép estét kívánt nekem.


Szóval nem is tudom.


Ti mit gondoltok? Csak itt is kíváncsi vagyok a véleményekre,hogy le tudjam venni azt is,hogy ki mit mond és ez alapján gondolom,hogy az emberek hány %-a ad borravalót esetleg ilyen helyeken.



2015. febr. 8. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Kösz szépen, hogy felsoroltad a kajákat, most jó éhes lettem.
2015. febr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A drágább helyeken benne van szervizdíj a végösszegben. Ezt az étlapon és a számlán is feltüntetik. Ha van ilyen, akkor többnyire nem adok borravalót. Ha viszont nincs szervizdíj és a kiszolgálással is meg vagyok elégedve, akkor adok borravalót.


Az pedig téves feltételezés, hogy ahol több a bevétel, ott a pincér is többet keres, mert ez nem feltétlenül igaz. Lehet, hogy egy ilyen helynek több a költsége is, illetve a tulaj is lehet ugyanolyan zsugori, mint egy olcsóbb helyen.

2015. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Tényleg bunkó voltál. Mindig illik adni.

Kivéve, ha külön fel van számítva a számlán a szervízdíj.

És azért nem bunkózott a pincér, mert SZAKKÉPZETT, NORMÁLIS pincér lehetett, aki nem neked fejti ki a véleményét, hanem miután elmentél a kollégáinak...


Ha nincs pénzed még (minimum) 200 forintot se adni, akkor ne ülj be ilyen helyre, hanem maradj az 1400 Ft-os pizzánál...


Ja, és üzenem anyukádnak, hogy vannak helyek, ahol alapbér (ami elég nevetséges,kevesebb, mint a min.bér ) + borravaló a fizetés, és vannak olyanok is, ahol csak a jatt.....

És nem azért drága, mert nagy hasznot tesznek rá, hanem mert pl nem szar hulladék alapanyagot használnak, szakképzett embereket dolgoztatnak, betartják az előírásokat, és kulturált helyet tartanak fenn...

2015. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
73%

Nem muszáj adni csak illik.


A borravalóval a készséges kiszolgálását és kedvességét köszönöd meg! Viszont vannak országok ahol egyenesen sértő!

2015. febr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Voltam már olyan helyen ahol nagyon drága volt a forró csoki és nem hulladék alapanyagból készült hanem igazi alapanyagból csak a pohár volt kívülről ragacsos és a szívószál sem merném lekopogni,hogy nem volt már más vendég szájába,csak elmosták,ugyanis az is ragacsos volt,szval nagyon betarthatták a dolgokat pl. a hiigéniával. Szóltam is a pincérnek,jött is és emberi hangon elmondtam,hogy mi a probléma,azt is mondtam,neki,hogy ahogy kihozta úgy marad a forró csoki,nem fogyasztom el,viszont kifizetem,mert nem akartam bunkó lenni,mire ő azt mondta,hogy uram elnézést kérek,hogy ilyen történt,nem kell kifizetni.


De hát lehet neked van igazad 3-as,és ez pedig egy nagyon elit hely volt.

2015. febr. 8. 21:58
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is bunkóság volt. Én úgy tudom, hogy a szervízdíjat is a hónap végén elosztják aszerint, hogy ki mennyit dolgozott, de a legtöbb vendéglátósnak jól jön az a kis borravaló mellé.

Mondjuk én tényleg ritkán járok el, de akkor ez bele van kalkulálva, mikor nyaralunk többen, akkor pedig minden este más fizette a borravalót.

Ha mondjuk bunkó kiszolgálásban részesülök akkor nem...

2015. febr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Anyád hülyeséget beszél!Minimálbért kapnak a pincérek is,plusz a borravaló az övék.
2015. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg illetlenül viselkedtél...

Anyukád monológjára meg inkább nem is mondanék semmit, nem egy okos asszony, te jó ég, ennyi badarságot. Nem akarok édesanyád ellen beszélni, de irtó buta emberre vall ez a hozzáállás, hogy "kap érte fizetést, nehogy már én pénzeljem,...".

A felszolgálók bére úgy van kialakítva, hogy bele van kalkulálva, hogy kapnak jattot!!!

A legnagyobb butaság meg az, hogy ha nagy a haszon, akkor több pénzt kapnak. Jaj hány éves vagy, egyelek meg? :D

2015. febr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem voltál bunkó. A borravaló az nem jár automatikusan, az csak adható, ha szeretnél adni. Ha nem kaptál semmi extrát, akkor nem kell adni. Azért, mert felvette a rendelést és kihozta, az nem érdemel borravalót, hiszen ez a munkája.
2015. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nem tudom hogy egy egyszerű és pontos választ miért kell lepontozni ??
2015. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!