Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 5 ezret fizettem a fodrásznál...

5 ezret fizettem a fodrásznál (akinél ma voltam először) és nem tudtam borravalót adni, mert nem volt csak ezresem pluszba, azt sokalltam. Ciki ez?

Figyelt kérdés
Azóta lelkiismeretfurdalásom van,félek,bunkónak hisz.
2011. máj. 13. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem adok borravalót a fodrásznak. Basszus, most már adjak a gyerekeim tanárainak is, mert megtanítják a szorzótáblát?
2011. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez NEM NORMÁLIS így. Neked nem kötelességed borravalót adni EGYÁLTALÁN. A fodrászod annyit kér érte, amennyi neki kell. 5 ezer forint nem kevés pénz, nem kell semmi borravaló. Ha emiatt akárki bunkónak néz, elmehet a francba.
2011. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Fú, köszönöm, hogy nem "ítéltek el",de szoktam hagyni 2-3 százat pluszba,ha úgy kéri az árát,de így ezrest sokalltam. Csak kellemetlen:D
2011. máj. 13. 23:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi benne a kellemetlen? A kisboltban is adsz borravalót, vagy a piacon?
2011. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
5000 forint után még borravaló?:D szerintem felesleges :)
2011. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Basszus, mi olyan nehéz ezen, ha akarsz borravalót adni, akkor átnyújtod a hatezret és közben közlöd, hogy "ötezerötbôl, köszi". Mi olyan nehéz ezen? :)
2011. máj. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én ennyi pénzből egy évig járok fodrászhoz! :D


Szerintem így sem járt rosszul, nem hiszem hogy az a pár száz Forint hiányozna.

2011. máj. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
23:32-esnek üzenem: ötezret kért! Minek adnék oda hatot akkor, hogy megalázzam magam is és őt is? Ez lenne a bunkóság...ötezret kér és hatot oda adni,h adjon vissza ötből...ennyit én is ki tudnék számolni.Csak tudod lelkiismeretes ember vagyok,akit még ez is zavar,hogy nem adott boorravalót: nem ezen a pár száz forinton gazdagodna meg,de sokszor az etiketthez tartozik. Persze nagy összegről van szó, és tényleg nem adok a kisboltban sem, de effajta szolgáltatásnál néha belefér. Köszönöm mindenkinek a válaszokat
2011. máj. 14. 00:24
 9/18 A kérdező kommentje:
*ötezeröt
2011. máj. 14. 00:25
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
miért lenne megalázó hatezret adni és ötezerötből visszakérni? nem, majd az étterembe is előre kiszámolod a százasokat ugye? hagyjuk már
2011. máj. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!