Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nincs joga a halálhoz...

Miért nincs joga a halálhoz az embereknek?

Figyelt kérdés
Nem értem, ha valaki egész életében meg akar halni az miért nem kap segítséget hozzá? Ha nem meri megölni magát akkor egész életét végig kell szenvednie? Ez normális dolog? Miért nincs már erre is módszer?
2015. febr. 10. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Senkinek nincs joga istent játszani a másik felett, nincs joga megítélni, hogy meghaljon-e az illető vagy sem. Aki meg akarja ölni magát, de gyáva hozzá, az meg is érdemli, inkább az életével próbáljon kezdeni valamit.
2015. febr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség. Aki gyáva az szenvedjen azt mondod?? Miért, arról nem tehet senki ha fél. Nem ő irányítja az érzéseit. De mondjuk egy orvosnak fél perc lenne beadni valamit amitől meghal az ember. Aki ezt akarja. Miért nem lehetséges ez még? Mi olyan nagy dolog ebben? Egyszer úgyis meghalunk, miért nem dönthetjük el hogy mikor?

Szerintem mondjuk aki leélt 30 évet bánatban, szenvedésben, stb. az megérdemli hogy végre meghalhasson ha úgy akarja. Nem mindenki képes helyrehozni az életét.

Az állatok is érző, értelmes lények, azokat mégis meg lehet ölni bármikor pár ezer forintért elaltatja az állatorvos a kutyát, macskát... mivel különb az ember???

2015. febr. 10. 14:10
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát ecsém, ez a baj. A növény növény, az állat állat, az ember ember. Ezt már 10 éves korodra tudni kell.

"miért nem kap segítséget hozzá?"

Kéne indítani egy "kivégző ember" OKJ-s tanfolyamot, nagy az igény rá. Azokat vennék fel, akik a c.v.ben, motivációként megemlítenék, "már óvódás koromban hóhér akartam lenni".

Még sok kítűnő ötletem van. Majd folytatom.

2015. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Gondolom az eutanáziára gondolsz. Szerintem ez egy olyan kérdés, amit mi emberek nem fogunk tudni soha igazán helyesen megítélni, de valakinek döntést kell hozni róla.

Ha vallásos vagy, akkor egyértelmű, hogy miért nem. Mert nem rendelkezhetsz a saját életeddel, másokéval még annyira sem. Ez a jog Istent illeti.

Ha nem vagy vallásos, akkor is problémás a helyzet. Ha nem tudod, mi van a halál után, akkor nehéz eldönteni, hogy jobb-e, ha véget vetsz az életednek. És nem tudhatod, lehet, hogy később jobb lenne, és egy hatalmas lehetőségről mondasz le, ha meghalsz. Rossz dolog, mert senki sem igazán képes meghozni a döntést, de muszáj.

2015. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mantis religiosa ***** válasza:

Ez a nagy különbség az ember és a többi faj között, hogy egyedül az emberben van önsajnálat. A többi élőlény küzd az utolsó leheletéig minden erejével. Azt az energiát, amit a siránkozásra forditasz, fordits a saját vagy mások életének jobbá tételére!


Egy férfi számára a legszebb halálnem, harcban esni el. Ha mindenáron meg akarsz halni, kezdj valamilyen öngyilkos küldetésbe, ( pl.: nyírj ki néhény afrikai orvvadászt, sziciliai maffiafőnököt, politikust ), és minden gondod megoldódik, meg a világ is jobb lesz általad.


A halálhoz pedig azért nincs joga az embernek, mert az életet Istentől kapta, csak Ő veheti el!

2015. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Spirituális magyarázatot tudok adni. Mindenki azért születik oda ahova, mert ott van dolga, feladata, még pontosabban: tanulnivalója. Egy embernek átlagosan 800 életre van szüksége, mire el jut a megvilágosodás szintjére, amikor már nem szükséges újra leszületnie, emberi testet öltenie. Ha már szó esett róla, a növényeknek és állatoknak is van lelkük, csak azok alacsonyabb szintek. Növényből lesz állat, állatból ember. Azért kell szenvednie egy embernek, mert felhalmozott sok rossz karmát korábbi életeiben, amit most le kell dolgoznia. Persze sokan úgy élik meg, hogy borzalmas az életük, vessünk véget neki! Na, akkor követi el a legnagyobb hibát, mert sok más rossz következmény mellett, legközelebb, mikor lehetősége lesz ugyanezeket a rossz karmákat ledolgozni, ezerszer nehezebb élete lesz, mint most, tehát sokkal többet kell majd küzdenie. Ha ledolgozod a karmát, ami az egészet okozza, eltűnik a "rossz" az életedből. Tudom, hogy ez pl. számodra felfoghatatlan jelen pillanatban, de egy picit tágíthatnád a tudásodat, megvizsgálhatnád az életedet, megkereshetnéd, hogy mit kell tanulnod belőle, stb, ahelyett, hogy ilyen negatív és értelmetlen kérdéseket teszel fel.
2015. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ösnek, a szabad akarat különbözteti meg a növényeket és állatokat az embertől.
2015. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

(7-es: és a beszéd, beszédértés képessége, a világ Szóval teremtetett, ez fontos)


tkp. a születéssel a halálra is belépőt kapunk. Az időt azonban nem mi döntjük el, nem te, és nem vehetsz rá senkit, hogy ezt az időpontot eldöntse. Ezért nem "jogos" a kérésed.

2015. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én azon a véleményen vagyok, hogy a törvénynek engedélyezni kellene ezt, és minden orvos döntse el maga, hogy eleget tesz-e egy ember kérésének, és megteszi-e vagy sem.
2015. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult kérdés.


Először is az orvosok soha nem ölhetnek meg senkit, hiszen az ellentmond az orvosi esküjüknek. Tehát azon felesleges vitázni, hogy az orvosok miért nem gyilkolhatnak.


Az eutanáziát és a "nem merem magam megölni szúrj már hasba" is el kell választanunk egymástól. Az eutanáziát olyan esetekben használják, ha az illető magatehetetlen állapotban van, olyan súlyos állapotban van amellyel nem biztosítható a méltóságteljes élet. Ebben az esetben helyesnek tartom a dolgot. De ezzel rengeteg jogi és erkölcsi probléma van. Az orvosok nem ölhetnek, mint mondtam. Más megtehetné, de mi van akkor ha elkezdenek hullani a betegek, mert a rokonok "látták a szemén" hogy meg akarnak halni? Szóval azért érted.. Ez nem ilyen egyszerű.


Az hogy szar az életed, meg akarsz halni, de nem akarod magad megölni, meg egy nonszensz dolog. Te Sanyi, olyan rosszul érzem ma magam. Lőj már fejbe! Oké. Ez gondolom számodra is elég abszurd..


Szóval a kérdésed alapjában véve hibás. Az embereknek joguk van a halálhoz. Csak más embereknek nincs joguk a te halálodhoz. Vicces is lenne ha bárki csak úgy lemészárolhatna másokat. "Hát, bíró úr, én kiirtottam Ózdot, mindenki meghalt. De nem vagyok bűnös, hiszen ki akarna Ózdon élni? Az egy szar hely. Szóval ők is ezt akarták..."

2015. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!