Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az extrovertáltságot jobbnak tartják, mint az introvertáltságot?

Figyelt kérdés

Csak én látom így? Szinte mindenhol az megy, hogy "Legyél extrovertált!", persze nem ezekkel a szavakkal.

Aki introvertált, arra meg azt mondják, hogy félénk, meg hogy antiszociális.

Ennek hatására sok, alapból introvertált ember is extrovertáltként viselkedik, mert így jobban elfogadják.

Szerintetek baj ez? Szerintem igen. Szükség van introvertáltakra is. A tudósok, gondolkodók nagy többsége például introvertált volt.



2015. febr. 10. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem az emberek nagy része befelé élő az extrovertáltaktól meg néha hányni tudnék:'D
2015. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem hogy a tudósok nagy többsége introvertált lenne. Az introvertáltságban semmilyen hasznos, vagy pozitív dolog nincsen, míg az extrovertáltban van. Így tehát logikus, hogy az lenne a kívánatos.
2015. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nem hiszem hogy a tudósok nagy többsége introvertált lenne."


Pedig az.

[link]

Nézd meg a különböző személyiségtípusoknál a híres embereket. Az I-knél (főleg INT-k) sokkal több tudóst talász majd, mint az E-knél.


"Az introvertáltságban semmilyen hasznos, vagy pozitív dolog nincsen, míg az extrovertáltban van. Így tehát logikus, hogy az lenne a kívánatos."


Mi van? Tisztában vagy egyáltalán vele, hogy mit jelent introvertáltnak, illetve extrovertáltnak lenni. Mert nagyon nagy hülyeséget írtál.


Akkor mondj néhány dolgot, ami miatt jobb extrovertáltnak lenni!

2015. febr. 10. 17:03
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, a legtöbb tudós és zseni pont hogy extrovertált. A tudásukat megírják, előadják, kamatoztatják. Nagyon kevés olyan tudós van, aki otthon írkál a papírra, és majd csak halála után véletlen kiderül, hogy ez valami okosság volt.


Az introvertált emberek nagyon visszahúzódók, nem képesek sikeres társas viselkedésre. Ha abból indulunk ki, hogy az ember alapjában véve társas lény, akkor az introvertáltaknak igen nagy hátrányuk van a saját fajukkal szemben.

Az extrovertált emberek könnyen ismerkednek, barátkoznak, szeretnek csinálni dolgokat, a meg tudjuk csinálni elv hajtja őket. Ennél fogva sikeresebbek az életben.


Szerinted az iskolában miért a kockákat csúfolják és nem a menőket? Azért mert kockának lenni szar dolog, menőnek lenni meg jó dolog. A lúzerek otthon ülnek egyedül a szüleikkel, a menők meg a csajukkal járnak moziba. Azért nem olyan nehéz észrevenni, hogy milyennek jobb lenni.


Én elhiszem, hogy te introvertált vagy, és ezért jobb dolgok híján a lélekbúvár.net-et olvasgatod, próbálod meggyőzni magad hogy milyen jó ilyennek lenni. De egyébként nem az.

2015. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nézd, a legtöbb tudós és zseni pont hogy extrovertált. A tudásukat megírják, előadják, kamatoztatják. Nagyon kevés olyan tudós van, aki otthon írkál a papírra, és majd csak halála után véletlen kiderül, hogy ez valami okosság volt."


Attól még, hogy előadja a tudását, nem biztos, hogy extrovertált.



"Az introvertált emberek nagyon visszahúzódók, nem képesek sikeres társas viselkedésre."


Te most az antiszociálisokról beszélsz, nem az introvertáltakról. Igen, az introvertáltak visszahúzódóbbak, mint az extrovertáltak. De képesek társas viselkedésre!


Egy pszichológus írásából idézek:


"De nem antiszociálisak: ők máshogy szociálisak. Szeretik mások társaságát, de csendesebb helyszíneken és visszafogottabb összejövetelek alkalmával. Nem hiányzik életükből az interakció másokkal, de határozottabb korlátok között teremtenek kapcsolatokat. Ugyanúgy szükségük van a környezetükben élők és dolgozók társaságára, mint mindenki másnak - azonban kisebb "adagokban" igénylik ezt, vagy jól ismert személyek közelségére van igényük."


Tehát az introvertáltak is igénylik a társaságot, de néha az egyedüllétet is. Az introvertáltak a tömeget nem szeretik, de a kisebb baráti társaságokat igen. Ez talán baj?



"Ha abból indulunk ki, hogy az ember alapjában véve társas lény, akkor az introvertáltaknak igen nagy hátrányuk van a saját fajukkal szemben."


Ugyancsak azt tudom mondani, hogy az introvertáltak NEM antiszociálisak.



"Az extrovertált emberek könnyen ismerkednek, barátkoznak, szeretnek csinálni dolgokat, a meg tudjuk csinálni elv hajtja őket. Ennél fogva sikeresebbek az életben."


A "meg tudjuk csinánli" elvnek semmi köze ehhez. Esetleg annyi, hogy az introvertáltnál lehet, hogy "meg tudom csinálni"-nak hívják. :)



"Szerinted az iskolában miért a kockákat csúfolják és nem a menőket? Azért mert kockának lenni szar dolog, menőnek lenni meg jó dolog. A lúzerek otthon ülnek egyedül a szüleikkel, a menők meg a csajukkal járnak moziba. Azért nem olyan nehéz észrevenni, hogy milyennek jobb lenni."


Aha, szóval akiket csúfolnak, azok biztosan rosszak, akik meg menők, azok biztosan jók. Legalábbis szerinted. Biztosan igazuk van a csúfolóknak?

2015. febr. 10. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért vitatkozol. Megkérdezted a véleményünket egy egyébként teljesen banális dologról. És most próbálod nekünk az ellenkezőjét bebizonyítani.


Nekem egyáltalán nem gond, hogy ha valaki introvertált. Ő olyan és kész. Az hogy ez neki jó-e, vagy nem, azt már döntse el ő.

Az viszont tény, hogy az extrovertált emberek sikeresebbek az életben. És emiatt tartják kívánatosabb magatartás formának.


Szóval nem kell itt kiforgatni mások szavait. Megkérdezted a véleményünket, ez nem egyezik a tieddel, aztán ennyi. Persze ettől függetlenül a te véleményed még hibás.

2015. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Nem értem miért vitatkozol. Megkérdezted a véleményünket egy egyébként teljesen banális dologról. És most próbálod nekünk az ellenkezőjét bebizonyítani."


Teljesen banális, hogy az extrovertáltak jobbak?

Azért nem vagyok biztos, hogy minden ember egyetért ebben.

Egyébként a vita azért van, hogy meggyőzzük egymást. Te írsz érveket amellett, hogy jobb extrovertáltnak lenni, én nem értek egyet, ezért vitatkozunk. Nem tudom, mi a baj ezzel. A vita nem egy rossz dolog.

2015. febr. 10. 17:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 68%-os válaszoló! Az a baj, hogy Te csak a szélsőségesen introvertált eseteket titulálod introvertáltnak, az összes többit extrovertáltnak. Ez olyan, mintha azt írnám, hogy extrovertált, aki betegesen vágyik a figyelemre, képtelen egyedül maradni, jelenete rendez, ha nem ő van a középpontban, meg sem hallgatja a másikat stb., tehát egy elviselhetetlen alak, aki pedig nem ilyen az introvertált. De tudom, hogy ez nem így, ennél sokkal árnyaltabb a helyzet, csak szerettem volna érzékeltetni, hogy hogyan érvelsz/vitatkozol.

Annyi biztos, hogy mindkét típusban vannak értékes emberek, ez nem a tipologizálás függvénye.

2015. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!