Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A román férfiakról vélemény?...

A román férfiakról vélemény? (nem cigányra gondolok)

Figyelt kérdés
Milyen a viselkedésük?

2015. febr. 20. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Erdélyi ismerőseim vannak, ott a férfi az úr a háznál, az asszonynak nincs beleszólása a dolgokba. Legalábbis az ő környékükön így működik.
2015. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Erdélyivel jártam, mint kiderült, a nőt csak maga alatt álló rabszolgaként volt hajlandó elviselni. Ezt látta a családjától. Sokat jártam Romániában, az első pillanattól kezdve unszimpatikus volt, hogy a férfiak alacsonyabb rendűként kezelik a nőket. Biztos vannak kivételek, de én többet románnal nem kezdenék. Akkor még nem éreztem úgy, hogy a kulturális különbségek akadályozhatnak egy kapcsolatot, de azóta igen.
2015. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
(Nem akarok gyűlölködő lenni) agresszívak nagyon hangosak és általában ők hordják a nadrágot...kakaskodóak néha parasztok és lenézik a nőket :))) de ezzel nem akarom minősíteni őket csak szimplán leírom azt amit gondolok arról a néhány románról akit ismerek...
2015. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: persze udvarolni nagyon tudott! Mindig a tipikus arab példa jut eszembe róla, először elbájol, aztán mikor a markában vagy, ráébredsz, mire kellettél. Persze annyiban jobb, hogy jogilag legalább egyenjogúság van, ha a gyakorlatban nem is látszik.
2015. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Romániában élek, volt (sajnos) közöm két román férfihoz. Igazuk volt az előttemlévőknek, tudni nagyon tudnak udvarolni ha odateszik magukat (de van amelyik udvarolni is bunkón tud csak), aztán megváltozik a viselkedése.

Lenézőek tényleg és nagyon sok szokást vesznek át a keleti népek kultúrájától ahol a nővel nem úgy bánnak hogy egyenylőség meg egyebek, hanem mint egy szolga...

Sajnos ezt látom a környezetemben is.

2015. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Még a székelyek is?


Mindegy most nem róluk szól a kérdés...

2015. febr. 20. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Az en parom erdelyi magyar, es a hangsuly a magyaron van! Mivel ott szuletett roman allampolgarnak szamit, vagyis o is beleillik a kerdesedbe. Teljesen normalis, egyenjogu felkent kezel engem. Nem is tudna iranyitani, mert akkor lapat lenne a jussa. Mo-on elunk, rendes, dolgos, utal a seggen ulni, a hazimunkabol is kiveszi a reszet.


Egy kerdesem lenne: roman vagy romaniai magyarra vagy kivancs, mert a ket nepcsoport kozt oriasi a kulonbseg.

2015. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mind a kettőre románokra és székelyekre is!
2015. febr. 20. 21:08
 9/16 anonim ***** válasza:
Székely családokat ismerek. Ők teljesen normálisak. Tisztelettel vannak a feleségük felé. Sokszor besegítenek a házimunkába is, ha úgy látják hogy a feleségüknek sok feladat jutott aznapra. Összejárnak, és ugyanolyan tisztelettel és barátsággal állnak a barátaik feleségei felé is.
2015. febr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Külföldön élek, van pár román ismerősöm. Az egyiknek most született kisbabája, teljesen normálisak a feleségével, olyanok mint bárki más. Van egy másik srác, az is teljesen normális, kicsit visszahúzódó, de kedves, a párom legjobb barátja. Szintén a páromnak van román munkatársa aki úgy viselkedik mint egy elmebeteg néha, úgy is néz ki mint aki a sárga házból szalajtottak :)


Dolgoztam román csajokkal, hát volt amelyik tényleg tróger, csak a seprű hiányzott alóla, sunyi alattomos volt, a férjük dettó. De olyannal is aki kedves aranyos volt, a férje volt a mindene, megbocsátott neki félrelépést is, a lány csak a két kisfiával foglalkozott, néha a srác kiszúrta a szemét virággal, ajándékkal.

2015. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!