Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A román férfiakról vélemény?...

A román férfiakról vélemény? (nem cigányra gondolok)

Figyelt kérdés
Milyen a viselkedésük?

2015. febr. 20. 20:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos én vegyes házasságból vagyok és nagyon nem szeretem, amit eddig olvastam ennél a kérdésnél.


Az én apám egy tisztességes román férfi és a tenyerén hordozta anyámat ( aki magyar ) egész életében. Sosem kezelték egymást lenézően, mindig egyenlően döntöttek mindenben, mindig szerették egymást, sosem volt egymáshoz egyetlen rossz szavuk sem.


Sajnálom, hogy másoknak olyan tapasztalatai voltak a románokra nézve, de az ember hajlamos elfogultnak is lenni, azért ezt ne felejtsük el. Én már nagyon sok magyartól hallottam, hogy ilyen románok, meg olyan románok, aztán kiderült, hogy nem is annyira igaz a sztori, inkább a gyűlölködés az, amely rosszat lát még ott is, ahol nincs semmi.

2015. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az erdélyi magyaroknak csak egy része székely, és a székelyeknek csak egy része magyar.


Az én dédipapám erdélyi magyar volt és kikérte magának, ha leszékelyezték.

2015. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12#es tudom.
2015. febr. 20. 22:09
 14/16 anonim ***** válasza:
A 12-eshez csatlakozva: Erdélynek 14 (!) db megyéjéből csupán 2 db székely, a többi nem. Külföldön a székelyek szeretik magukat marketingelni erdélyiként, viszont jó pár éve ők hátat fordítanak a többi erdélyi magyarnak, lásd: székely autonómia, amiért fel is vonultak már, nem egyszer ... A többi erdélyi magyarhoz képest a székelyek nagyon csavaros eszűek, de ugyanakkor unalmasak is és inkább maradnak régimódiak, mintsem fejlődjenek, fejben ...
2015. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az en parom szekely es nala jobb embert nem ismerek.
2015. febr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az én exem erdélyi magyar (nem székely), és a viselkedésére egy rossz szavam se lehetett soha. Mindig udvarias és kedves volt velem, tisztelettudó, gáláns. Maximálisan nőnek éreztem magam mellette, folyamatosan bókolt, dicsért, nagyon ki tudta mutatni, hogy szeret. Egyáltalán nem akart rajtam uralkodni.

Ő az egyetlen tapasztalatom, de mindenképp pozitív. :)

2015. febr. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!