Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért számít ma már szinte...

Miért számít ma már szinte szégyennek, ha valaki gazdag?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom/látom, hogy az emberek lenézik azokat, akiknek van pénzük, és pl megengedhetik maguknak, hogy minden évben külföldre menjenek nyaralni, stb.

És most nem arról van szó, hogy ha valaki felvág azzal, hogy sok pénze van, az szerintem sem szép dolog.

Viszont most már szinte titkolni kell, ha valaki gazdag, nem lehet beszámolni pl nyaralásokról, mert akkor lenézik az embert.


2015. febr. 21. 21:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
nem számít szégyennek és nem igaz amit mondasz mert nem nézik le azt aki elmegy nyaralni itt arról van szó hogy 3 részre lehet bontani a gazdagokat 1 akik eleve gazdagok voltak (10-20%) 2 akik jó munkát kaptak és szépen lassan meggazdagodtak teszem azt egy jó szakma miatt vagy külföldi munka a lényeg hogy ónerőből sikerült nekik (max a gazdagok 20%-a) és jön a 3. ami nem más mint hogy összelopták magukat más emberek kárán Magyarországon ez teszi ki (a gazdagok 60%) ide tartoznak politikusok egyéni vállalkozok akik úgy gazdagodnak meg hogy feketén dolgoztatnak és aztán nem fizetnek és még sorolhatnám, sajnos ez a helyzet itt Magyarországon (és mielőtt jönnének hogy mert én biztos csóró meg szegény vagyok azért mondom ezt nem igaz szerencsém van nem vagyok olyan szegény csak sok barátom van nem csak tehetősebb rétegekből és én ezt látom)
2015. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem az számít szégyennek, ha valaki gazdag. Ma Magyarországon a gazdagok nagy többsége, nem szabályos/legális módon lett az. Nos, az embereknek ez nem tetszik szerintem.


Én legalábbis így gondolkodom. Laknak nálunk a településen gazdag külföldiek is, azokkal semmi bajom nincs. De például az egyik szomszédomra, aki 5 év alatt összeharácsolt legális munka nélkül három drága autót, új házat és egyéb kacatokat... hát rá irigy vagyok és nem is kedvelem ez miatt.


Mióta itt lakik, még sem őt, sem a feleségét nem láttuk rendesen dolgozni, mindig itthon lébecolnak és seftelnek.

2015. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%

Most ez olyan dolog, hogy mindig is ellentét volt a szegény és a gazdag között, mióta világ a világ. A szegény lenéző meg irigykedik, a gazdag meg pont leszarja mert van pénze.


A másik hogy magyar ember már akkor is megölné a másikat, ha annak 10 forinttal több jut mint neki. Ilyenek vagyunk.


Persze tény hogy a politikai helyzet és az így meggazdagodottak csak rátesznek egy lapáttal, de ez akkor sem mai probléma.

2015. febr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon gazdag családban nőttem fel, nekem is jó, vezető beosztású munkahelyem van, kapcsolatok nélkül. Az az érdekes, hogy sosem tűntünk ki a tömegből, illetve nem éreztük szükségességét annak, hogy bárkinek is mutogassuk a vagyonunkat. Irigyek vannak, de kifejezetten gyűlölködők nincsenek, mert nem vagyunk bűnözők. Ha valaki elsőre ránk néz, nem hiszem, hogy helyre tudja tenni az anyagi helyzetünket. Anyukám évek óta nem dolgozik (tanárnő volt, most a vállalkozással és magánórákkal foglalkozik), apukám pedig 120 ezerért dolgozik egy cégnél. :) Őszintén szólva, ha bárki utál is, hallottam rosszalló megjegyzéseket, engem nem igazán érdekel. Aki ténylegesen számít, azok a barátaim, más nem érdekel. Felőlem azt mond és gondol, amit csak akar. :)
2015. febr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!