Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is egy nagy nihil...

Szerintetek is egy nagy nihil amit mostanság élünk?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy nincs egy erős vallás vagy eszmeáramlat amibe kapaszkodhatnánk. Hogy őszinte legyek a kereszténységet megfáradt, kivénhedt vallásnak gondolom, kapaszkodni nagyon ebbe sem lehet. Jó érzésű ember a nemzetiszocializmust nem fogadja el, mint ideológiát. Aztán a szocializmust sem tudjuk már építeni hiszen az is megbukott illetve bízonyított. Az ókori vallások is mind eltűntek. A hippi mozgalmaknak is vége.


(szerintem ez a nagy SEMMI, fogja Európa vesztét okozni. Mert fenn áll a veszélye annak hogy a céltudatos iszlamisták könnyen betörnek az EU-ba mint annak idején a germánok a római birodalomba.



2015. febr. 26. 18:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Van benne igazság, amit mondasz, kicsit ugyan radikális. Az tény, hogy a mai vallások már elavultak, de egy vallásnak nem ez a lényege. Az hogy nem tudunk már kapaszkodni pl. a kereszténységbe az nem a vallás hibája, ha azt vesszük mióta él a kereszténység, már 100 éve is lehetett volna elavult, de nem volt az. A ma élő emberek úgy érzem már kinőtték a vallásokat, nagyon kevés olyan fiatal van, aki templomba járna, egyszerűen ez ma már nem divat, nem a vallás hibája. Az iszlamisták egyébként szerintem is komoly veszélyt jelentenek, de sokan vannak, akik nem azért állnak be az iszlamisták soraiba, mert annyira hinnének Allahban és mindennap a Korant olvasgatnák, egyszerűen én azt gondolom, hogy csak vágynak valami változásra, valami radikálisat szeretnének véghez vinni. Ilyenkor az Angliából kivándorlókra gondolok és nem az abban a környezetben felnőtt emberekre.
2015. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!