Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem úgy, hogy idősebb...

Miért érzem úgy, hogy idősebb vagyok lelkileg minden, ma élő embernél? Legalábbis, a korosztályomnál biztosan.

Figyelt kérdés

22 éves leszek hamarosan, és gyakran a múltban élek, odavagyok az ókorért/középkorért, szeretem a természetet, a zenei érdeklődésem is különbözik a korosztályom ízlésétől... Kellemetlenül érint, hogy sok fiatal szlenget használ a beszédében, és kevés embert érdekelnek olyan témák, mint engem. Az elveimet, értékrendemet is a történelemből merítem, de sajnos, nem mindig sikerül az elvárásaimnak megfelelően élnem. (Ez sok mindenben megmutatkozik.)

Valahogy azt érzékelem, hogy hiányzik a fiatalságból a múlt tisztelete és "követése", de ez jó-néhány idősebb emberre is igaz...

Az utóbbi egy-két évben van egy olyan "érzelmi megnyilvánulásom", hogy idegesít, ha egy velem hasonló korú fiatalról megtudom, hogy akár 6-7 hónappal is idősebb nálam.

Bulizni sem voltam még, koncerten sem jártam. Taszít a nagy tömeg, és a nyilvános helyeken "létrejövő" zaj.

Nagyon bele tudom élni magam a zenébe, vagy a történelmi jellegű filmekbe,... annyira, hogy könnyezek, és felszökik az adrenalin-szintem.


Elnézést, hogy túlságosan rövid lett a kérdéskiegészítő-szövegem, de nem mindig tudok kibontakozni.


Ami a külsőmet illeti, mindig is arra vágytam, hogy hosszú hajú, és szakállas legyek. (Ennek ellenére, sajnos nem tudok szakállat növeszteni, mert túlságosan gyenge, és ritkás...)


2015. márc. 4. 17:09
 1/5 anonim válasza:
Azt hiszem ugyanilyen vagyok, csak lány. Na jó a szakáll felejtős, de a többi megegyezik.
2015. márc. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én lassan 23 éves nő vagyok és a 19. században élek. Engem is zavar, ha nem cizellált a szóhasználat (sajnos magam is gyakran ejtek hibákat) zenében a klasszikust szeretem, maiak közül csak azt, aminek a szövege költemény. Erkölcseim is kb. a 19. századba férnek bele, nem szeretem, ha nyíltan beszélnek szexualitásról, nem bírom a kihívó ruhákat, nem szeretek semmit, ami mű és sok egyéb apróság. Szerintem nem vagy egyedül...:)
2015. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem gond az, ha az ember idősebbnek érzi magát bizonyos szempontokból , mint a korosztálya, mivel aki egy hajszálnyit is gondolkozik, az tisztában van vele, hogy a biológiai kor és a szellemi kor közt fényévnyi távolságok lehetnek és a tapasztalat is ezt igazolja.
2015. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ensam skog ***** válasza:
Hasonlóan érzek én is. Jó az ha a középkor/ókor érdekel mert legalább fenn marad ez a tudás és értékrend. Én pl legszívesebben egész nap páncélban járnék kardal oldalamon.
2015. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, sikítva rohannál vissza ebbe a korba, ha a középkorban kellene élned. Ebben a világban is lehetsz jó ember, és élhetsz becsületes, erkölcsös életet, de megnéznélek mennyire peckesen járkálnál páncélban nyáron, a tűző napon. Hidd el a lovagok sem menőzésből vették fel ezeket, hanem azért, mert féltették az életüket, és más nem állt akkoriban rendelkezésükre, hogy védekezzenek. Baromi kényelmetlen viselet a páncél. Ha valami könnyű, kevlár testpáncélt a kezébe nyomtál volna, már dobta volna el mindegyik a páncélját amilyen messzire csak tudja.
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!