Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mindig az idősebb kap? 13...

Mindig az idősebb kap? 13 éves lány vagyok. A húgom 10 éves. Kiskoromba ha megtépet, bántott, főleg lelkileg, megjátszotta hogy én bántottam és én kaptam verést. Kiskoromba póbáltam magamra felhívni a figyelmet. Őt sokkal jobban szeretik mint engem.

Figyelt kérdés
Mert ő jobban tanul mint akkor én. Sportol, versenyekre megy. Ezért én próbálok nekik megfelelni.Ezek miatt úgyérzem kissé megutáltam őket. Nem panaszkodni akarok de ez nagyon fáj és mély nyomokat hagyott bennem. Mit tehetek hogy végre megfeleljek nekik?

2014. ápr. 11. 20:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért de telefonról vagyok.
2014. ápr. 11. 20:41
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Van egy telefonod, amivel netezhetsz. Sok gyerek most éhesen fekszik le aludni ebben az országban.
2014. ápr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nagyon sok gyerek és felnőtt éhezik az egész világban és örülök hogy nekem más élet adódott meg. Az én problémám semmi az övékhez képest. De nem nagyképűsködni vagy panaszkodni akartam ezzel a kérdéssel.
2014. ápr. 11. 20:51
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem igaz, hogy semmi a problémád. Nem normális, az sem, hogy a húgod miatt kapsz büntetést, de az meg pláne, hogy a szüleid vernek.
2014. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Zsófia Tóth ***** válasza:
84%
Igazán elszégyelhetné magát az a szülő, aki ezek miatt jobban szereti a kisebbik lányát. Ne próbálj megfelelni senkinek!!! "Ezért én próbálok nekik megfelelni" a nekik alatt a szüleid érted? Ha igen akkor mond meg nekik, hogy úgy érzed elhanyagolnak téged. Hidd el egy próbát megér! A hugoddal meg próbálj meg ne foglalkozni!
2014. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt is tudom de én nekem jobb sorsom van mint nekik. Igaz nem normális de már nem vernek csak az emléke fáj és haragszok rájuk ezért.
2014. ápr. 11. 20:55
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen a szüleimre értettem. Már mondtam nekik de azt mondják hogy ne hülyéskedjek ugyanannyira szeretnek. De én ezt sajnos nem érzem. Mivel jövőre kollégiumba megyek ( messzire innen) remélem változik a helyzet.
2014. ápr. 11. 20:57
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Hasonló ok miatt készülök anyámmal beszélni...
2014. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Téged is bántottak?
2014. ápr. 11. 21:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szintén én vagyok az idősebb a két lánytestvér közül.

Amikor én gyerek voltam, a húgom kitűnő tanuló volt, én 3-4 között. Ő naphosszat, éjjel is tanult, én egy órát max, mentem amerre dolgom volt. Ő nyerte a versenyeket, a kitüntetéseket kapta minden év végén a tanulmányi eredményéért, irtóra büszke volt rá mindenki.

Cserébe egy barátja se volt (azóta sincs, felnőttnek is ilyen teljesítmény-kényszeres, van családja, gyerekei de minden egy feladat számára).

Mindig ő volt a királylány, neki mindent szabadott, amikor ő fiúzni kezdett neki már nem kellett hazamenni időre, nem volt gond az ott alvás, bulizás sem, mert én kitapostam neki az utat. Elhordta a ruháimat, ellopkodta a sminkcuccaimat, mégsem bántotta senki érte, én meg hiába nyávogtam.

Én is pont úgy éreztem, mint most te.


Aztán most, hogy már jócskán felnőttek vagyunk, valahogy megfordult minden. Évek óta engem ajnároz mindenki, én vagyok az, akire hallgat a család, aki okos, aki bölcs, aki szép, aki mellett a húgom elbújhat. Ne tudd meg, hogy utálom.

De egyik esetben sem gondolom, se gyerekkorunkban, se most, h bármelyikünket jobban szeretnék a szüleim (mostmár sajnos csak Anyu), mint a másikat.

Egyszerűen csak mások vagyunk és máshogy kezelnek, mert nem lehet egyformán.

Szóval ne vedd ennyire a lelkedre szerintem.

2014. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!