Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Albérlő vagyok, elromlott a...

Albérlő vagyok, elromlott a redőny, kinek kell állni a költséget, ha a szerződés erre nem tért ki?

Figyelt kérdés
A tulaj, azt mondta, jó redőnnyel vettem át a lakást..ez tény, hellyel. közzel. Viszont, én nem tehetek arról, hogy a redőny gurtnija elhasználódott....szóval, tanács kéne sürgősen. Én perlekedni nem fogok, de nem tartom igazságosnak, hogy én fizetek mindent, a közös költséget is, holott, nem az én tulajdonom a lakás

2015. márc. 5. 21:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
értem, tehát, nekem kell fizetni...eszméletlen, köszönöm
2015. márc. 5. 21:37
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Erre való a kaució (2-3 havi lakbér összege), amit az albérlő előre lead a tulajnak, így abból lehet állni a redőny javítását.

Egyébként még jó, hogy te fizeted a közös költéget, mivel te laksz a lakásban.

2015. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem szándékos rongálásból ered akkor az ő felelőssége, lévén elszakadt volna akkor is ha nem te laksz ott hanem Ő.
2015. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 mongoloid válasza:
ha te laksz ott ki fizesse?a közös költséget???? kérd meg a csúti gonoszt fizesse az ,mert lopott eleget.
2015. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A közös költséget minden esetben az albérlő fizeti, hiszen abból van pl. a lakásbiztosítás.


Ha nem tértetek ki arra, hogy ki fizeti, akkor veszekedhettek napestig, ha a tulaj nem akarja kifizetni, neked kell.

2015. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már jobban hangzik. Én úgy vigyázok mindenre, mintha a sajátom lenne....de hát, nem tudom, van-e erre törvény, mert úgyis az számít. Köszi nektek, hogy írtatok, hátha még valaki konkrétan tudja, mi a teendő. Az az érzésem, hogy a tulaj hozzáállásán múlik....feltéve, ha a jog másképp írja elő. A lakás, redőnnyel együtt az övé.....így is lehet nézni, meg úgy is
2015. márc. 5. 21:50
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha rendeltetés szerűen használtad, ami nyilván igaz, akkor a tulaj fizeti szerintem. Magam is főbérlő vagyok, volt pl egy kis beázás egy tetőcserép miatt. Én költségemen lett kijavìtva a tető és a fal kezelése is, noha mikor átadtam a lakást még minden ok volt. :) Amúgy meg kell nézni a bérleti szerződést. Ha esetleg nem tér ki a felelősségvállalásra, akkor a ptk-t.
2015. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a közös költség most nem érdekel, hanem a redőny. és a közös költségből, ami a lakás felújítására megy, az a rész, nem a többi, hanem a felújítás, ahhoz nekem mi közöm? semmi!!!! azért én fizetem, meg a többi albérlő is. nem politizálok, egyik kutya, másik eb...engem, a redőny érdekel
2015. márc. 5. 21:53
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves főbérlő,köszönöm a válaszod!
2015. márc. 5. 21:55
 10/16 anonim válasza:
Nekünk is van egy albérletünk, amikor a lakók beköltöztek nálunk is vadiúj redőnyöket csináltattunk, a napokban a nagy szél miatt kijött az egyikből a csavar, meg lett javítva, és nem kellett fizetni érte semmit,de szerintem a kaucióból kellene az ilyeneket állni. A közös költség az az albérlő terhe,mivel ő használja a lakást.
2015. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!