Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótárs gondok; mik a jogaink...

Lakótárs gondok; mik a jogaink, ha nincs kikötve írásban semmi?!

Figyelt kérdés
Kedves Olvasók! Van nekem egy lakótársam, aki egyébként régi-régi ismerősöm is. Az élet elsodort különböző helyekre egymástól a kollégista évek után, s mostanában lett a lakótársam újra. Arra a helyre jött a másik szobába, ahol én már több, mint fél éve laktam. Sajnos, voltak vitáink; különböző emberek vagyunk, különböző vérmérséklettel. Szerintetek, objektíven - megmondhatja azt az egy lakó a másiknak (esetünkben a lakótársam), hogy mikor/melyik hétvégén legyek/lehetek az albiban? (Ráadásul én vagyok itt régebben). Erről nincs kikötés a szerződésben, amit a főbérlővel írtunk.Hozzáteszem, én dupla olyan messze lakom a fővárosi albérlettől, mint ő.

2015. jan. 25. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem, max megkérhet szépen, hogy menj el valamerre, mert felvinne valakit.
2015. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A-a. Ilyesmit maximum előre megbeszélni, szívességnek kérmi lehet. Nem megszabni, semmiképp se. Ha nem tetszik neki, tudja, hol az ajtó.
2015. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát, én is így gondolom. Ez már túlment a határon. Nem akar ő felhozni senkit, szerintem, csak egyedül lenni. Viszont, megszabni táblázatszerűen a másik életét -hogy ez a hétvége, amikor elmész, ez meg nem...Az van, hogy én már nagyon ritkán járok a szülőföldemre haza és más kedvéért se fogok sűrűbben.
2015. jan. 25. 20:40
 4/14 811 ***** válasza:
100%
Te fizeted a részed, jogod van ott lakni, ha neki nem tetszik ez így, akkor költözzön el ő....
2015. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egy táblázatot akart csinálni :D, hogy ki mikor lehet itt. Ilyenbe nem mentem bele, mert az életem néha egy hétre előre sem látom - nehogy már haza kelljen mennem, amikor úgy alakul, hogy mégse tudok, vagy a páromhoz. Neki se mindig jó. Szóval, nem lehet ezt így rögzíteni, én úgy gondolom.
2015. jan. 25. 21:30
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm. Ez 1 hülye. Alkalmazkodni kéne megtanulni. Szemlekötőben és füldugóban még a koliban is szuperül lehet aludni, 'kvázi egyedül lenni és elvonulni magamba', nem még külön szobában....
2015. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Néha feljön a párom és ott alszik; de mindig előre szólok és csak hétvége volt ilyen. De elég ritkán. Ez talán nem verheti ki a biztosítékot - hacsak az nem, hogy neki nincs párja, tudomásom szerint.
2015. jan. 25. 21:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, hogy ilyet csak a beleegyezéseddel csinálhat. Ahogyan írtad, nem szabhatja meg, hogyan éld az életed, esetleg megkérhet dolgokra, aztán vagy engedsz neki, vagy nem.
2015. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És a párodat is bármikor felviheted. Az engedélye sem kell hozzá. Persze illik szólni neki, esetleg megkérdezni hogy nem-e zavarja. De a lényeg hogy amiért fizetsz, az a te részed. Olyan mint egy kis saját lakás, ahol azt csinálsz amit akarsz, és amibe ő egyáltalán nem szólhat bele semmilyen formában. Persze mint mondtam, az együttélésnek vannak íratlan szabályai, amit érdemes betartani.
2015. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

És mik az együttélés íratlan szabályai? Gondolom, hogy szólni, hogy mikor jön a párom. Ezt meg szoktam tenni. De egy ideje ő se szól, ha felhoz valakit.


Most már lassan szeretne kiutálni, kérdezgette, mikorra tervezzük az összeköltözést a párommal. Hát, ez igazán nem az ő dolga, igaz?! Hiszen ő is kikérte magának, hogy beleszóljak, mikor hova menne vagy megy. Igazságtalan a lány. Az az igazság, hogy 5 évig egy idős néninél lakott, aki szabad kezet adott neki mindenben. De hát, én nem vagyok öreg néni - én egy másik fiatal vagyok. Nem hagyom magam. Békés és türelmes leszek, de nem bolond.

2015. jan. 26. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!