Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is csak az ember...

Szerintetek is csak az ember akkor roppanhat össze ha nem szereti magát, nincs önbecsülése?

Figyelt kérdés
Tehát pl. véget ér a baráti/szerelmi kapcsolata vagy valamilyen más negatív esemény következik be az életébe (pl. munkahelyről kirúgják), sokan nehezen teszik túl magukat ezen. Viszont akinek van önbecsülése, szereti magát, tudja hogy ő jó, azt meg nem rázza meg a tragédia, mivel tudja hogy ő úgy sem hibás? Szerintetek ez így van?
2015. márc. 12. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Persze azért nem így, ahogy te leírtad "tudja hogy ő jó, azt meg nem rázza meg a tragédia, mivel tudja hogy ő úgy sem hibás", de ha tisztában van az ember azzal, hogy mi miért történik és minden tőle telhetőt megtett, hogy ne következzen be, akkor nyugodt lelkiismerettel könnyebben törődik bele a történtekbe is.
2015. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Akinek van önbecsülése (pozitív értelemben), az is lehet nagyon rosszul, de fel tud állni utána, és nem hagyja, hogy elhatalmasodjon felette a dolog.

De szerintem ez már gyerekkorban eldől, hogy ki milyen személyiség, és meg tud-e majd birkózni a problémákkal.

Ha valakit tönkre tesznek ilyen téren például a szülei, szerintem az is változhat, de ahhoz segítség kell, és sok akarat.

2015. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem csak a szülei teszik tönkre, hanem az iskola.

Képzeld el például, hogy mikor kihívják felelni a gyereket, az egész osztály előtt megalázzák, ha nem tudja az anyagot, és 10 mp alatt bebizonyítják, hogy ő semmit sem tud, ezt kb úgy érzékeli hogy semmit sem ér, így elveszti az önbecsülését...

2015. márc. 12. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 - Nagyon jó megfigyelés. Számos egészséges önbizalommal rendelkező gyerek ( akit a szülei megfelelően neveltek ) az iskolában veszíti el az önbizalmát, mert egyszerűen kifacsarják belőle azt. Persze ehhez kell némi érzékenység is, mert vannak személyek, akiknek neki lehet menni ezerszer és ezeregyszer is visszaépítik magukat - de attól, mert valaki érzékenyebb típus, még mindig kár az, hogy az emberi értékét elveszítse. Manapság azonban az a mentalitás dominál, hogy aki érdemes rá, az úgyis feltámad a hamvaiból, a többivel meg nem foglalkozni, mert ők úgyis kárhozatra vannak ítélve. Egyenes és logikus kijelentésnek tűnik , de nem feltétlenül az : sokszor a nagyon jó kapacitással bíró emberek elbuknak és azok mennek csak előre, akik emberileg nem érdemelnék meg, viszont szerencséjük van azzal, hogy túlélő típusok. Ugye a gaz mindenhol nő.


Az én meglátásom az, hogy ebben a világban sorra veszítünk el nagyon értékes, de nagyon érzékeny embereket, akikkel ha foglalkoznánk, akkor megtudnánk teremteni bennük is azt az erőt, azt az önbecsülést és azt az egyensúlyt, amit ők hajlamosak elveszíteni.

Az összeroppanások nem véletlenül következnek be : ha a tudat alatti már túl sok feszültséget és túl kevés támogatást észlel, akkor hajlamos önpusztítást végezni. Nem a negatív tapasztalatokkal van a gond, hanem a pozitívaknak a hiányával.

2015. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van az utolsó válaszolónak.

A tragédia mindenkit megráz, nem egyszerű olyan dolgokat, személyeket elveszíteni, amiket/akiket szeretünk, de ha vannak melletted értékes emberek, vannak értékes kapcsolataid, akkor azok mindenen át tudnak segíteni. Aki nem ilyen szerencsés, annak nagyon nehéz dolga van, mert pozitív visszajelzések nélkül akármilyen egészséges személyiség össze tud roppanni.

2015. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Csak egy példának írtam a szülőket.
2015. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!