Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem túl magam a...

Hogyan tegyem túl magam a levizelésen?

Figyelt kérdés
Kiskoromban az egyik nagyobb fiú lepisilt engem és azóta sem tudtam magam ezen túltenni. Nagyon megalázó és borzasztó élmény ez nekem, van akinek vicces ez, de nekem ez egy trauma. Ma 24 éves vagyok és még mindig nem tudtam magam túltenni ezen. Valami ötlet, hogyan felejtsem ezt el?

2015. márc. 19. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakember. Kiskorodban történt és még nem fordultál egyhez sem?
2015. márc. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sosem mertem ilyen 'kicsiséggel' szakemberhez fordulni, mivel a mi családunkban nem volt sosem szokás panaszkodni, így voltunk nevelve, másrészt meg nagyon szégyellem hogy ez megtörtént
2015. márc. 19. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem pont nem számít "kicsinyes" dolognak, ha egyszer ennyire megviselt lelkileg és traumaként élted meg. Ez azért nem olyan szintű bántalmazás, mint amikor két gyerek egyszerűen összeverekedik, annak az eredménye két monokli lesz, oszt kész.

A szakmeber meg pont arra való, hogy segítsen a lelki megrázkódtatásokat feldolgozni, akkor is, ha szégyelled. Neki ez a munkája, nem fogja panaszkodásként felfogni.

Ha ennyi idő alatt magadtól nem sikerült feldolgoznod, nem is fogod segítség nélkül.

2015. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Senkinek nem kell elmesélni, hogy miért mész oda. Ha kérdezik, csak anyit mondj, hogy van egy problémád, amin gondolkodsz. Kész, ennyi tartozik rájuk.
2015. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!