Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Boldogság az, amikor az...

"Boldogság az, amikor az igényeink és a lehetőségeink egy szinten vannak - ezért a boldog ember nem motivált, nem fejlődik. " - mit gondolsz erről a logikáról?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Van benne igazság...
2015. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van.Úgyhogy senki ne akarjon boldog lenni!
2015. márc. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is.

Bár szerintem ha valaki boldog, épp az, hogy van ami motiválja.

Ez lehet egy lelkiállapot, vagy egy másik személy(családtag, a párja, aki akár segíti is a fejlődésben.

Mert ha boldog vagyok, akkor a lehetőségeim is adottak, s az igényeim is összhangban vannak egymással.

2015. márc. 23. 17:17
 4/9 Ensam skog ***** válasza:
Szerintem a boldogság maga az út ami azt jeletni, hogy a lehetőségeinket az igényeink által teremtjük elő.
2015. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igaz.
2015. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most néztem meg a Frei Dosszié bhutáni részét. Igaz, hogy nem gazdagok, nem olyan fejlettek, de boldogok. És mi kellene még az életben, mint boldogság?
2015. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem pont az tud igazán erőt, energiát és lendületet adni, a további cselekvéshez, új célokhoz, ha boldog vagyok. Amikor boldogtalan vagyok, az erőm is sokkal kevesebb, így motiválatlan is vagyok.

De szerintem mindenki másként működik. Van, akit meg pont fordítva, éppen az motivál, hogy nem boldog, nem érzi jól magát a helyzetében, és a kivezető utat keresi , aktívan dolgozik azon, hogy megtalálja a probléma megoldását, de ha már megtalálta, és megoldotta, érdektelenné válik. Szerintem nem lehet általánosítani.

2015. márc. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A boldogság egy rövidebb ideig tartó és nem állandó állapot. Nincs olyan, hogy "boldog emberek", legfeljebb olyanok, aki többet boldogok, mint a többség. Az ilyenek tudják, milyen boldognak lenni, ezért szívesen tesznek azért, hogy ebben az állapotban leegyenek.
2015. máj. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én, ha kritikát kapok, szomorú leszek, engem nem tesz boldoggá. Lehet hogy a boldog ember nem motivált, de én inkább vagyok boldog.
2020. dec. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!