Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki számít tanult embernek?

Ki számít tanult embernek?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Akinek van diplomája.
2015. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Attól még hogy valakinek van érettségije,diplomája nem feltétlen van ESZE.
2015. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aki nagy lexikális tudással rendelkezik.
2015. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hivatalosan, akinek van diplomája, - mint írtam korábban -, de egyébként pedig, akinek nagy a lexikális tudása.
2015. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Ne feledjük, hogy az élettapasztalat nem egyenlő a tanulással.


Lehet, hogy egy 45 éves kőműves vagy asztalos sokkalta intelligensebb, mint egy 3 diplomával rendelkező ember...


Nevezhetünk egy több diplomás embert tanultnak, de ha csak a leírt dolgokhoz képes ragaszkodni, akkor mégiscsak valamilyen értelemben buta marad, míg egy kevesebb iskolával rendelkező ember, sokkalta jobban megtudja oldani a problémákat.. (itt most nem a relativitáselméletre gondolok, vagy épp egy perpetuum mobile megalkotására)

2015. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5/5: most bocsánat de jó nagy butasáot irtrál

Az kor vagy az élettapasztalat nem egyenlő az intelligenciával

Élettapasztalata mindenkinek van, intelligenciája nem

2015. márc. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De az intelligencia sem egyenlő a tanultsággal...

3. voltam

2015. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Éppen ezért a tanultság kérdése, szubjektív.


#5-ös voltam.

2015. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki egyetemet végzett. De itt nyilván a sok érettségizett és szakmunkás le fogja írni, hogy a diploma nem egyenlő az intelligenciával. Védjék csak magukat. Hehe :)
2015. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki elvégez egy egyetemet, még nem lesz tanult ember. Ha elvégez 2-3 egyetemet, mellette/utána autodidakta módon tanul ezt-azt, amit ért, tud alkalmazni, az tanult ember. Vagyis, akinek óriási lexikális tudása van.

Egy diplomát nem olyan nehéz összeszedni és ezt diplomásként mondom. Attól, hogy van egy papírom, ami a többi mellett rohad a fiókban, nem tartom magam tanult embernek. Soha nem is értettem, hogy az egyetemet végzettek mire vannak annyira oda a hatalmas tudásukkal, miért tartják magukat többre a többi embernél, miért nézik le a bolti eladókat, a kukásautón dolgozókat vagy a biztonsági őröket.

Ránézek a diplomámra és persze, örülök neki, büszke vagyok magamra, hogy igen, végigcsináltam, de ennyi. Ez édeskevés ahhoz, hogy tanultnak tartsam magam.

2015. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!