Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy szülő kiteszi otthonról a gyerekét?

Figyelt kérdés
2015. márc. 24. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Azt, hogy biztos volt rá oka.
2015. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ennyiből semmit. Ismerni kellene a körülményeket.
2015. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szülőként nem tudok olyan okot mondani, ami miatt megtenném.
2015. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

3-assal ellentétben én igen. Ha a "gyerek" már felnőtt, megadtam minden tőlem telhetőt, hogy önállóvá váljon, de nehezére esik leválni a köldökzsinórról, akkor megbeszélném vele, hogy ideje a saját lábára állni. Nyilván nem az utcára tenném ki, a későbbiekben is számíthatna rám, ha baj van, segítség kell, a lehetőségeim határáig.

Néha azzal segít a szülő a gyerekének, ami kívülálló számára szívtelenségnek tűnik. Meg kell nézni, hány 25-30 éves (vagy még idősebb) él a szüleivel, és csodálkozik, hogy képtelen a párválasztásra, családalapításra. Van úgy persze, hogy nincs más megoldás, az egy másik történet, de szerintem ez sokkal ritkább, mint gondolják, inkább kényelemből vagy kapcsolatfüggőség miatt maradnak otthon egyébként dolgozó, viszonylag jól kereső felnőtt emberek.

2015. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hááát, 36 évesen lehet ad egy kis motivációt.
2015. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

" inkább kényelemből vagy kapcsolatfüggőség miatt maradnak otthon egyébként dolgozó, viszonylag jól kereső felnőtt emberek"


Vagy éppen azért, mert nem akarja a fizetése 80%át egy lakásra költeni, ahol a kutya se szól hozzá, inkább lakik otthon szülőkkel, akik legalább annyit megkérdeznek tőle nap végén, hogy "milyen volt a napod?"


egy otthon lako 26 éves

2015. márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

6-os, ne haragudj, de ezzel pontosan azt támasztottad alá, amit írtam.


4-es

2015. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát szerintem azért a családalapítást nem lehet teljesítményalapon felfogni... Azért néznek ki a családok úgy ahogy, mert az emberek így gondolkodnak. Na, akkor most teremtek magamnak egy családot... Ez nem így megy.
2015. márc. 24. 20:34
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Én még csak 16 vagyok, de teljesen megérteném ha kitennének otthonról 18-20 éves korom környékén. Eleve középiskola után el is szeretnék menni dolgozni, és saját lakásba (valószínűleg albérletbe) lakni.

Elképzelhetetlennek tartom, hogy 25 évesen ha másért nem, akkor azért otthon üljek, hogy ne egyedül legyek. Hálas vagyok a szüleimnek meg szeretem őket, de egyáltalán nem fogok 25 évesen nap mint nap a társaságukra vágyni, mint egy 6 éves.

Mellesleg, milyen érzés, ha 25 évesen is a szüleid házába viszed a párod?

De szerintem inkább erkölcsi okokból teszik ki otthonról a gyereküket: Problémás gyerekek, rendőrségi ügyek, drog/alkohol problémák, és gyakran hallok olyat, hogy melegség miatt is.

18 éves koráig nem teheti ki a szülő a gyereket, szóval 18 év után biztos megvan rá az oka.

2015. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja, csak tudod van egy olyan dolog, hogy továbbtanulás. Ami 18 éves kor után kezdődik el általában. Nem mindenki gyárba akar dolgozni meg albérletbe lakni.
2015. márc. 24. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!