Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülő magát...

Szerintetek a szülő magát vagy a gyereket minősíti ha a gyereke hamar elmegy otthonról?

Figyelt kérdés
Mármint ha a gyerek és a szülő kapcsolata nem jó.

2014. aug. 27. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Normális családból nem vágyódnak el a gyerekek. Szinte mindig a szülő a ludas a dologban, ha a gyerek idejekorán lelép otthonról.
2014. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy a szülõt, hiszen én is menekültem otthonról,sajnos!
2014. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első sorban a szülőt, de némely esetben a gyereket, vannak szélsőséges fiatalok bőven. Egyébként én is menekültem 15 évesen, és vissza se néztem többet.
2014. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Elsősorban a szülő a hibás, hiszen az ő feladata lenne megnevelni a gyereket és kialakítani vele a jó kapcsolatot. Én egyáltalán nem hiszek abban, hogy bármelyik gyerek is rossznak születne, ez általában a nevelés elmaradásának a következménye, na meg persze a körülmények.

Egyszer én is leléptem 17 évesen otthonról, mert elegem lett. Elmentem nyáron dolgozni és havi 60 ezret kerestem, tehát augusztusra lett 150 ezer forintom. Ebből a pénzből 40 ezret szerettem volna a szüleimnek adni,valamennyit elkölteni az iskolakezdésre és ruhákra, a többit, úgy 80 ezer forintot pedig bankba akartam tenni, gyűjtögetni. Na apámnak más tervei voltak. Fogta és elvette az összes pénzemet, mert szerinte amíg otthon lakom addig mindent megkeresett pénzem neki jár. Fogtam összecsomagoltam és elköltöztem az egyik barátnőmhöz. Úgy gondoltam, hogy 1-2 hónapig ott leszek, véglegesítem magam a munkahelyemen, majd albérletbe megyek és befejezem estin a sulit. Végül 1 hét után apám megkeresett és megbeszéltük a dolgot, belátta hogy nem korrekt az elképzelése.

2014. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a szülött. Szerintem ha valakinek a gyereke épp, hogy betölti a 18 és lelép nagyon nagy szégyen.Mert szülőként csődöt mondtak.
2014. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a szülő.


A másik nagy "mutatószám" a gyermek látogatásainak a száma. A rossz szülők gyermekei bizony nem szívesen járnak haza.

2014. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon hamar ( 15-16 évesen) leléptem otthonról. Szerintem főképp a szülő hibás, de azért elismerem, hogy nekem is voltak/ vannak hibáim.

Azonban úgy érzem, ha a szüleim mellettem lettek volna, úgy, mint más normális családban, nem lépek le.

2014. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a hazajárás.. Párom szerint nem kell velük rosszba lenni, vagy összeveszni. Míg nem volt gyerekünk, addig 5-6 év után hetente többször jártam náluk. Viszont volt, hogy 10 perc után eljöttem, és akár 1 hónapig sem beszéltünk. Azt hittem, mikor gyerekem lett, megváltozik a kapcsolatunk. Tévedtem. Bár, mivel a lányom szeret menni, nekem meg muszáj vinnem elfoglaltság miatt, így hetente többször találkozok velük, de szívem szerint sokszor kihagynám..
2014. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!