Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi ez az érzés,...

Szerintetek mi ez az érzés, és miért tört rám így hirtelen? Bolond vagyok?

Figyelt kérdés

Szóval mostanság elég sok elintéznivalóm volt. Lakcímváltozatás, mindenféle új igazolványcsinálás, okmányirodába jártam minden nap, munkaközvetítőbe, érettségire jelentkeztem, egyetemre jelentkeztem, meg még mittudomén milyen admiisztrációs baromságot kellett csinálnom.

A lényeg az, hogy kezdem úgy érezni, hogy nem tudok komolyan venni semmit, mert mindenben azt látom, hogy semmi értelme, és értetlenül állok azelőtt, hogy miért hozta az emberiség mindezt létre. Miért van bonyolult jogrendszer, amiben minden pontosan meg van határozva? Miért vannak törvények, büntetések, miért van minden ember korlátozva, miért van túlbonyolítva minden? Miért kell valamihez mindig alkalmazkodni, amit egy ugyanolyan ember talált ki, mint én? Tudom, fura, de a törvényeket sem tudom komolyan venni, úgy érzem magam, mintha valami másik mű világban lennék, ahol bárki bármit hozzátehet a törvényekhez, és nem is muszáj betartani. Mert hát miért kellene? Mitől több az az ember, aki kitalálta ezeket? Semmitől. Biológiailag ő is ember, ő is eszik-iszik, ürít, izzad, köhög, szexel, vannak testnedvei, hibái. Tudom, hogy ez így mordbid, de a lényeg az, hogy egyenlőnek látok minden embert, senkinek sem lehetne több joga, mint a többinek. Megkaptuk ezt a Földet, nem azért, hogy elvegyünk belőle egymás elől.

A másik a vallás. Komolyan mondom nevetséges, hogy egy random kitalált felsőbb hatalom miatt ölik egymást az emberek. Soha, senki sem bizonyította még egyiküknek sem, hogy Isten létezik. Akkor meg miért tesznek bármit is az ő nevében?

Országhatárok. Miért nem mehet mindenki oda, ahová akar? Miért kell Amerikába vízum? Mi az a vízum, és minek kellett ezt kitalálni?

Vámok. Miért kell nekem fizetnem, ha be akarom vinni a cuccaimat egy országba? Milyen jogon fizettetnek velem az ugyanolyan emberek, mint én?

Pénz. Miért van pénz? Miért nem közös minden? Ki engedte ezt meg, hogy egy random ember kitalálja, és korlátozzon más embereket a hiányával? A pénz egy hülyeség, amit tudat alatt arra találtunk ki, hogy megkülönböztessük az embereket. Több pénz = több lehetőség. Szomorú, hogy a Földön, ami mindenkié, valakinek nincs lehetősége elhagyni azt a helyzet, ahol született, egész életében... Pedig akarná, csak mondjuk nem annyira okos, hogy egy adott jól kereső szakmát el tudjon végezni.

Szakmák. Hülyeség. Miért van megkülönböztetve a fizetés, mikor mindenki ugyanannyit dolgozik, csak épp más képességekkel rendelkezik?

Fizetés. Miért van meghatározva? Miért vannak adók? És akkor már.... Miért van gazdaság?

A lényeg az, hogy semminek nem látom értelmét, mert mindenben azt látom, hogy egy velem egyenrangú ember találta ki, akit senki sem kért meg rá, és joga sem volt hozzá.

Köszi, aki végigolvasta.


2015. márc. 26. 17:47
 1/4 A kérdező kommentje:
morbid*
2015. márc. 26. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
nem vagy bolond, de belathatod, hogy az emberek ezek nelkul a szabalyok nelkul egy nagy anarchiaban elnenek, aminek semmi ertelme nem lenne.
2015. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felébredtél! Látod a visszásságokat, az aljasságokat, hogy az ember mivé vált.
2015. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy bolond, csak (legalábbis lélekben) fiatal és idealista:)

Én úgy szoktam felfogni, hogy nem idegesítem magam olyan dolgok miatt, amire nincs ráhatásom (világpolitika, jogszabályok stb). A közvetlen környezetemben igyekszem azt kihozni minden napból, amit lehet - így is van elég tennivalóm:)

2015. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!