Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Probléma a tegeződés?

Probléma a tegeződés?

Figyelt kérdés

Általában boltban, gyorsétteremben, ha egy idősebb, 35-40 év körüli valaki szolgál ki, még letegezem, általában csak akkor magázódok, ha látom, hogy korosabb, de múltkor véradáskor egy fiatalabb lány volt ott az orvos szerepében, akinél szintén nem vitt rá a lélek, hogy magázzam.


Nem érzem bunkósságnak, nem az van bennem, hogy lenézem őket, viszont épp ezen az oldalon pár hónapja egy lány aggódott, amiért letegezte a fiatal fogorvosát véletlenül.

21 vagyok, de általában idősebbnek néznek.


2015. márc. 28. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes a dolog, mert én 22 leszek, és engem pl. idegesít, amikor a buszsofőr sziát köszön vissza, még ha 40 körül van is. Elvileg visszategezhetném. Biztos a diákigazolványom miatt, de engem zavar.


22/L

2015. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A tegeződésnek is megvan a maga illemtana, szerintem illetlenség a boltban is csak úgy letegezni valakit és a doktornőt is, még akkor is, ha fiatal.
2015. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mester Janó válasza:
Én 28 vagyok, és ha 21 évesen lemagáznál azon sértődnék meg... De ha szakmai ügyben jössz hozzám, akkor meg azért sértődnék vérig, ha tegeznél. :) Nem könnyű kérdés.
2015. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Ez embertől függ. Azért első le ne essen már a karikagyűrű az ujjadról a sértődöttségtől, amikor letegeznek. 22 évesen kicsit sokat képzelsz magadról. Tudod a tisztelet, attól mert letegez egy 40 év körüli neked még nem illene, még akkor sem ha lány vagy. Sőt annál visszataszítóbb dolog nincs, amikor egy csinos (nem tudom, hogy az vagy-e) lány bunkó, illetlen. :D


Én tegeztem már le buszsofőrt, de szerintem még 30 sem volt. Ő is tegezett, bár éreztem rajta, hogy nem szívesen. A végén már nem is tegezett le, lehet kicsit bunkónak talált, de szerintem teljesen egyértelmű volt a helyzet. Egy doktornőnél megvárnám, az ő kezdeményezésést, és úgy reagálnék. Nyilván vannak olyan esetek, amikor nekünk kell előre köszönni pl. belépésnél. Ilyenkor elfogadott, a Jónapot/szia köszönés egyben. Bár nem mind1 mennyire fiatal 25 vagy 33-as fiatalos. D:

2015. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
UI: Te egyből letegezel egy 40 év körülit? Gratulálok, téged aztán jól megneveltek, illemre tanítottak. Gratula a szülőknek. :D
2015. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Persze, ha doktorhoz kell menni, vagy akár egy szerelőnél már alacsonyabban húzom meg a határt, de egy frissen végzett huszonévest nehezemre esett volna magázni.
2015. márc. 28. 15:18
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Téged minősít, ha 21 éves létedre egy ennyire alapvető társadalmi érintkezési szabályt nem tudtál megtanulni. Klasszikus, hogy nem tanítottak otthon illemre és a suta viselkedésedhez még ideológiát is gyártasz: "nem visz rá a lélek, hogy lemagázd az éppen megismert fiatal orvosnőt" holott csak annyi történt, hogy fogalmad sincs, mit kell ilyenkor tenni. De lám, csak zavar a saját tudatlanságod, ha kérdést írsz ki róla, ez jó.
2015. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Én idén végzek orvosin. MINDEN felnőtt beteget magázunk. A tegeződés a mi szakmánkban nem szerencsés, és nem is nagyon megengedhető. Mivel még csak hallgató vagyok, és a beteg valamilyen szinten szívességet tesz nekem azzal, hogy megvizsgálhatom, ezért nem szoktam megsértődni, ha letegez, de én mint hallgató a szakma szabályai miatt nem tegezhetem. Ez alól csak pár kivétel van. Az, hogy a beteg és az orvos is fiatal nem tartozik ezek közé.

Ami viszont a fiatal beteg letegezi a fiatal orvost dolgot illeti, az egészen más kérdés. Az orvos nem egy csapos a kocsmában, és nem a haverod! Iszonyatos bunkóságnak tartanám, ha már végzett orvosként valaki letegezne és közölném vele, hogy ne haragudjon, de ha én képes vagyok megadni neki a tiszteletet és magázódni, akkor ez a minimum, amit tőle is elvárok! És ismételten kihangsúlyoznám, hogy az orvos-beteg kapcsolatban a tegeződés nem megengedhető, a betegek szinte mindig visszaélnek vele és romlik az együttműködésük, ha meg van engedve nekik a tegeződés. Szóval remek módja ez annak, hogy kapásból úgy kezdj egy orvos-beteg kapcsolatot, hogy az orvos szerint egy primitív bunkó vagy

2015. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
"Romlik az együttműködés"? Ezt komolyan mondtad? Szerintem meg, sőt a legtöbb ember között kicsit közvetlenebb lesz a hangulat és ezáltal javul az együttműködés megnő a bizalom. - ez így teljesen logikus, nem ahogy te írtad, bár az orvosin sem tanítják a logikát.
2015. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
29 éves vagyok, egyetem mellett évekig dolgoztam kasszában, olyan 19-23 éves koromig. A fiatalabb vásárlókat, mondjuk úgy 35ig általában tegeztem, de volt, aki jónapottal köszönt vissza, olyankor azonnal elnézést kértem. Érdekes a példát, mert az orvosokat viszont pont hogy mindig magázom, akkor is, ha 30 éves, mert ő nem egy "fiatal lány", hanem AZ orvos. Meg nem tudom, postán/bankban ilyesmi helyeken is magázódok, sőt boltban is akkor tegezem csak az eladót, ha ez a "tipikus" (bocsánat, nem jut jobb eszembe) 25 éves, mosolygós, aki kb elvárja a tegeződést.
2015. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!